Özel hastane patronları da doğruladı: SGK ödemeyi kesti, Covid-19 hastası kabul etmeyeceğiz

Özel Hastane ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Reşat Bahat, ""Bu saatten sonra SGK ödemeye yapmayacaksa özel hastaneler, zaten yedek akçeleri kalmadığı için pandemi hastası kabul edemeyecekler. Üzülerek bunu belirtelim" dedi.

Özel hastane patronları da doğruladı: SGK ödemeyi kesti, Covid-19 hastası kabul etmeyeceğiz

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 29 Haziran’dan itibaren özel hastanelere Covid-19 tedavisi gören hastalar için yoğun bakım pandemi bakım ücreti ödemesi yapmayacağına dair yazı gönderdiğini açıklamıştı.

Hastaları mağdur edecek gelişmeyi Özel Hastane ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Reşat Bahat da doğruladı.

Haber Global‘de konuşan Bahat, “SGK pandeminin bittiğine karar vermiş, demek ki ona giden rakamlar ile bize gelen rakamlar aynı değil. Bakanlığa her zaman söylüyoruz, bizi pandemi hastanesi olmaktan çıkartın diye. Bakanlık bu sayılara henüz inmediğimizi, çıkartmadığını ifade ediyor. SGK çıkarttığına göre, bakanlığın bildiğinin dışında bilgiye ulaşmış olması lazım.” dedi.

“Bu saatten sonra SGK ödemeye yapmayacaksa özel hastaneler, zaten yedek akçeleri kalmadığı için pandemi hastası kabul edemeyecekler. Üzülerek bunu belirtelim.” diyen Bahat, “Ya da büyük bedel ödeyerek vatandaş yararlanacak demektir.” ifadelerini kullandı.