Okuldaki tacizi haberleştirmek isteyen muhabire gözaltı ve darp

İstanbul'da bir okuldaki taciz olayı ve sonrasında velilerin eylemi için olay yerine giden Kanal D Muhabiri Şevval Şirin, gözaltına alınıp darp edildi.

Okuldaki tacizi haberleştirmek isteyen muhabire gözaltı ve darp

Olay İstanbul Esenyurt’taki bir okulda taciz iddiasıyla başladı. İddia kısa süre içinde bütün okulda duyulurken, veliler de görevli memuru protesto etmek için okul önünde toplandı. Soruşturma kapsamında tacizci memur tutuklandı.

Veliler olayın ilk olmadığını belirterek tepkilerini dile getirirken Kanal D muhabiri Şevval Şirin de iddiaları okul müdürüne sormak istedi. Ancak Şirin, polisin şiddetiyle karşılaştı.

POLİS ‘MUHABİR BİZİ DARP ETTİ’ DEDİ

Şevval Şirin, iki kadın polis tarafından önce gözaltına alındı. Sonra okulun içine götürüldü ve mahkeme kararı olmaksızın cep telefonuna el konularak saatlerce bir odada tutuldu. Kısa süre sonra ise emniyet yetkilileri, muhabirin gözaltında olmadığını öne sürdü. Şevval Şirin ise polislerden şikayetçi oldu. Bunun üzerine iki kadın polis de muhabir tarafından darp edildiğini öne sürdü.

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın ise olaya ilişkin haberi sunarken “Sadece 23 yaşında bir kız. Haber görevi için gitmiş ve oradakilere mikrofon uzatıp yaşanan olumsuz durumun haberini yapmaya çalışıyor. Bu insanlar burada bize emanetler. Elleri çizik içinde ve bütün günü ağlamakla geçti. Ne olur bir daha böyle şeyler yaşanmasın.” ifadelerini kullandı.