Nihat Özdemir'in 'politik tezahürat' kaygısı: Bu gidişat hiç iyi değil

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, "Bakın bu gidiş hiç iyi değil. Statlarda taraftarı politik tezahürata hazırlayacak konuşmalar yapılıyor." dedi.

Nihat Özdemir'in 'politik tezahürat' kaygısı: Bu gidişat hiç iyi değil

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe’nin son iki karşılaşmasında “Damat istifa” sloganları atılmasından rahatsız oldı.

“Statlarda taraftarı politik tezahürata hazırlayacak konuşmalar yapılıyor. İşte cumartesi günü Fenerbahçe Divan Kurulu’nda yaşanan olay… Saat 11.00 de toplanan divan kurulunda başkan Ali Koç tam 1.5 saat konuşuyor. İşte meselenin ince noktası da bu konuşmadır…” ifadelerini kullanan Özdemir, “Bu gidiş hiç iyi değil.” dedi.

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, Nihat Özdemir’in yakın çevresine yaptığını belirttiği açıklamayı şöyle aktardı:

“Bakın bu gidiş hiç iyi değil. Statlarda taraftarı politik tezahürata hazırlayacak konuşmalar yapılıyor. İşte cumartesi günü Fenerbahçe Divan Kurulu’nda yaşanan olay… Saat 11.00 de toplanan divan kurulunda başkan Ali Koç tam 1.5 saat konuşuyor. İşte meselenin ince noktası da bu konuşmadır…”

Özdemir’i dinleyen yakın dostlarından birisi soruyor: “Nedir o ince nokta?” Nihat Özdemir anlatmaya devam ediyor ve diyalog şöyle sürüyor:

“Arkadaş, başkan Ali Koç 1.5 saatlik konuşmasının neredeyse 1 saatini kimlere ayırıyor biliyor musunuz? -Kimlere? -TFF Başkanı olarak ben Nihat Özdemir’e… Sonra Trabzonspor’a… Sonra… Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a… Sonra Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a… Bir divan konuşması böyle olunca sonuç da böyle oluyor işte… Taraftar resmen maç öncesi kuruluyor.

Daha açığını söyleyeyim; taraftar divan kurulundaki konuşmayla hazırlandığı ve dolduğu için, Alanyaspor maçında penaltı kararı olsa da olmasa da hatta Fenerbahçe maçı kazansa da o taraftar bu yönlendirmeyle yine böyle bağıracaktı. İşte kötü ve tehlikeli olan budur. Türk futbolu adına beni rahatsız eden, üzen, sıkan şey budur..”