New York'un en büyük fuar alanı koronavirüs hastanesi oldu

New York’taki dünyanın en büyük fuar alanlarından Javits Center, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele için acil durum hastanesine dönüştürüldü.

New York'un en büyük fuar alanı koronavirüs hastanesi oldu

New York Valisi Andrew Cuomo’un geçen pazar, Covid-19 ile etkin mücadele için Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı’ndan (FEMA) acil durum hastanelerinin kurulmasını talep etmesi üzerine, ilgililer, New York City’deki en büyük sergi sarayı Javits Center’ın hastaneye dönüştürülmesi için çalışmalara başladı.

Vali Andrew Cuomo’nun yerinde inceleme yaptığı çalışmalar kapsamında, acil durum görevlileri, ABD ordusunun 53. Birlik Komutanlığı’na bağlı destek tugayı askerlerinin yardımı ile Javits Center’a tıbbi malzeme ve yatakları taşındı.

FEMA tarafından 250 yataklı 4 ayrı acil durum hastanesinin oluşturulacağı 170 bin metrekare alana sahip sergi sarayı, NYC’deki Covid-19 mücadele merkezi konumunda olacak.

Covid-19 salgının ABD’de en yoğun görüldüğü eyalet olan New York’ta son verilere göre vaka sayısı 21 bine yaklaşırken (20 bin 875) ölüm rakamı 125. New York City özelinde ise bu rakamların 12 bin 305 vaka ve 98 ölüm şeklinde yer alıyor.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this