Nagehan Alçı'dan Rasim Ozan'ın 'torpil' itirafına tepki

Rasim Ozan Kütahyalı, eşi Nagehan Alçı'yla beraber Hürriyet gazetesinde Cansu Çamlıbel yerine yakın bir arkaşlarına 'torpil' yaptırdıklarını itiraf etmişti. Kütahyalı'nın açıklamalarına eşi Alçı tepki gösterdi.

Nagehan Alçı'dan Rasim Ozan'ın 'torpil' itirafına tepki

Rasim Ozan Kütahyalı, eşi Nagehan Alçı’yla birlikte Aydın Doğan’a telkinde bulunarak Hürriyet Gazetesinde ‘torpil’ yaptırdıklarını itiraf etmişti. Kütahyalı, 2010 yılında yakın bir arkadaşlarını ‘paraşütle Cansu Çamlıbel’in önüne geçirdiklerini’ ve Hürriyet’te köşe yazarı yaptırdıklarını açıkladı.

Kütahyalı, Güneş gazetesindeki köşesinde şu açıklamaları kaleme aldı:

“Adalet Ağaoğlu’na sol medyanın yaptığı haksızlıktan bahsederken bir insanın kendi yaptığı haksızlığın üstünü örtmesi dürüstlüğe ve adalete sığmaz. Ben de zamanında Cansu Çamlıbel’e haksızlık yapmıştım. Cansu çok çalışkan ve hırslı bir dış politika gazetecisiydi. Kendisiyle de ‘tuhaf’ bir gecede Off-Pera denen mekânda tanışmıştım. Tam 10 sene öncesi. Yıl 2010. Onlar müzik yazarı Mehmet Tez’in doğum günü için ordaydılar. Cansu’nun yanında da yakın dostu Melis Alphan ve başka gazeteciler de vardı. O gün henüz evli olmadığım Nagehan Alçı da Pelin Batu ve başka bir arkadaş grubuyla başka bir vesileyle oradaydı. Sonradan yine bazı ortamlarda görüştük. Hatta Nagehan ile evlendikten sonra bizim Paşalimanı’ndaki evimizde verdiğimiz bir partiye de gelmişti Cansu.”

Kütahyalı ‘torpil’in ayrıntılarına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“Hürriyet’te sürekli köşe yazarı olmak ve soru soran kimliğin dışında güçlü yorumlar yaparak siyasi hayatı etkileyen medya nomenklaturası içine dahil olmayı çok istiyordu.

Dış politika gazeteciliği ve röportajcılık alanında verdiği büyük emeklerle de bunu hak ediyordu. Sedat Ergin de Cansu’yu destekliyordu.Fakat biz o zaman başka birini, yakın bir arkadaşımızı paraşütle Cansu’nun önüne geçirdik. Doğrudan Aydın Doğan ile o kişiyi ben ve Nagehan tanıştırdık. Doğan’a telkinde bulunduk.

O süreç içinde Cansu yerine tepeden inme o kişi Hürriyet’e dış politika alanında köşe yazarı yaptırıldı. Yani resmen torpildi bu.Sonra bu operasyonun bizden bağımsız görünmesi için de mükemmel bir üstünü örtme mekanizmasını bizzat ben kurdum. Operasyon bizimle alakasız görüldü. Doğrudan şahitleri dışında kimse de bilmez bu olayı.”

Nagehan Alçı ise eşi Kütahyalı’nın yazısını yalanladı. Alçı, Twitter hesabından paylaştığı “Rasim’in benim adımı kullanarak yazdıklarını asla kabul etmiyorum. Haberim olsa engellemek için elimden geleni yapardım…” mesajıyla Kütahyalı’ya tepki gösterdi.

Nagehan Alçı’nın tepkisinin ardından Kütahyalı da kendi yazısını yalanlayarak Nagehan Alçı’nın olaya dahli olmadığını söyledi. Kütahyalı “Bu olayda Nagehan’ın dahli yok. Tamamen iyi niyetle tanıştırıyor. O kadar. Sonraki süreçlerde Nagehan yok. Zaten Cansu hadisesinden en ufak haberi yok. Ben sinir krizi vakasını sonradan duydum ve çok üzüldüm, içimde kaldı. Detaylarını yazınca net anlaşılacak. Mesuliyet benimdir.” ifadelerine yer verdi.