Milletvekilleri arasında ilk koronavirüs vakası

Meclis'te HDP'li milletvekilinde koronavirüs tespit edildiği öğrenildi.

Milletvekilleri arasında ilk koronavirüs vakası

CNN Türk muhabiri Ünal Kaya’nın aktardığı bilgilere göre, Meclis’te bir HDP’li milletvekilinde koronavirüs tespit edildi.

Vekilin adı henüz açıklanmazken, tüm diğer parti gruplarına durum üzerine bilgi verildi.

Sözkonusu vekille teması olmuş milletvekillerine ve meclis çalışanlarına yeniden test yaptırma çağrısında bulunuldu.

HDP’DEN AÇIKLAMA

HDP Grubu’ndan yapılan açıklamada, “Yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir” ifadesi kullanıldı.

HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, HDP TBMM Grubu’nun bulunduğu katta, bir temizlik personelinin hafta başında Covid-19 olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Grup başkanvekillerinin açıklamasında, “Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.