MHP'li vekilin şoförü belediye personelini araçla ezmeye çalıştı!

Cami bahçesine aracıyla girmeye çalışan MHP'li milletvekili Erkan Haberal'ın şoförü, girişine izin vermeyen belediye işçisini aracıyla ezmeye çalıştı.

MHP'li vekilin şoförü belediye personelini araçla ezmeye çalıştı!

MHP Milletvekili Erkan Haberal’ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görevli işçiye araçla kasten çarptı.

Eski Bakan Zeki Ergezen’in cenaze namazının kılındığı Hacı Bayram Cami bahçesini trafik polisinin talimatı doğrultusunda kapatıldı. Cami bahçesine araçla girmek isteyen MHP Milletvekili Erkan Haberal’ın şoförü önce trafik polisi ve belediye görevlileriyle tartıştı. Ardından aracına özel araç plakası takan şoför yine giremeyince belediye işçisini araçla ezmeye çalıştı.

MHP’li vekilin şoförünün belediye işçisine çarptığı anlar sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler şöyle:

Görüntülerin tepki toplamasının ardından MHP’li Milletvekili Erkan Haberal, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Haberal olaydan başka bir belediye personelinin sorumlu olduğunu öne sürdü.

Haberal’ın açıklaması şöyle:

“Bugün Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Merhum Zeki Ergezen’in cenazesine katılmak maksadıyla Kocatepe Camii’ne gittiğim esnada müessif ve münasebetsiz bir olay yaşanmıştır. Resmî otomobilimi kullanan şoför arkadaşımla Camii’ye giriş esnasında Büyükşehir Belediyesi ANFA görevlisinin son derece kaba ve kırıcı muamelesine maruz kaldım. Önce otomobilimin camına ANFA görevlisinin eliyle vurarak hakeratamiz bir davranışıyla karşılaştım.”

‘İFTİRA KAMPANYASI’

Bir provokasyon ihtimaline karşılık soğukkanlılık ve sağduyuyla hareket ettim ve otomobilden inip yürüyerek Cenaze Namazı’nın kılınacağı alana intikal ulaştım. Arkasında ANFA görevlisinin önyargılı ve tahammülsüz muamelelerinin şöförümü hedef alarak devam ettiğini, hatta fiili müdahelede bulunduğunu namaz sonrası öğrendim. Doğal olarak da şoförüm tepkisini gösterip otomobili sürünce orada görevli bulunan bir şahsa çarpmış, bunun üzerine da şahsıma iftira kampanyası hazırlanarak sosyal medyadan servis edilmiştir. Olay tamamen bundan ibarettir.

ANFA görevlisinin yetkisi olmadan otomobille girişime menfi şekilde müdahil olması, sonrasında bilgim ve dahilim olmadan otomobilimin kurulan bariyerlerin açık kısmından girme teşebbüsü istenmeyen görüntülere yol açmıştır…

‘BİR ANLIK DİKKATSİZLİKLE OTOMOBİLİN TEMAS ETTİĞİ GÖREVLİ’

Özellikle gelişmelerden son derece üzgün olduğumu paylaşmak isterim. Maksatlı, kötü niyetli ve provakatif ANFA görevlisi olayın yegane sorumlusudur. Konuyla ilgili gerekli inceleme ve takibat devam etmektedir… Ayrıca bir anlık dikkatsizlikle otomobilin temas ettiği ilgili güvenlik görevlisinin müsebbibi tamamıyla ANFA görevlisidir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi de hasseten iletiyorum…Kamuoyunun takdirlerine konuyu arz ediyorum…

‘ANFA GÜVENLİK KİMLERLE DOLDURULMUŞ ÖĞRENDİK’

”Sakince olup biteni anlatıp tasvip etmediğimi beyan ettim; ağza alınmaz hakaretlere maruz kaldım. TBMM’nin resmi aracı sivil insanlarca yumruklandı, devletin memuru tehdit edildi. Hoş olmayan ve yakışmayan bir olay vuku buldu.(ben araçta yok iken).

Vandallık meşruiyet kazandı devletin emniyet güçlerinin yerine kendini konumlandıran sivil insanlar Anfa tarafından sokağa sürüldü.

Ankaralıyım, iki dönemdir Ankara milletvekiliyim. Sivil hayatta da milletvekili ikende Hacı Bayram Camisine gittiğimde kendisini polis memuru yerine koyan hiçbir görevliyle karşılaşmadım. Belediye yönetimi değişince Anfa güvenlik kimlerle doldurulmuş öğrendik.

Dahası şahsım olayın içinde yokken kameraya çekip ismimle servis edenlerin, o görüntülerin başlangıcını yayınlamakta boyunlarının borcudur.

Anfa gibi belediyece kurulmuş güvenlik şirketlerinin diğer güvenlik şirketlerinden hiçbir farkı olmayıp; yol kapatıp kendilerince paralel bir yapılanmanın uygulamacılar olamazlar. Suçlu olmasalar araya hatırlı insanlar koyup özür dilemek istemezler.”