MHP'li Enginyurt: Komünistler, beni dava ederek tazminat kazandı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt CHP’lilerin kendisi hakkında açtıkları tazminat davasını kaybettiğini Twitter’dan, " ‘Saray soytarısı @RTErdogan’ın hakimleri’ dediğiniz hakim, kıyak yapmış size" diye duyurdu.

MHP'li Enginyurt: Komünistler, beni dava ederek tazminat kazandı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt CHP’lilerin kendisi hakkında açtıkları tazminat davasını kaybettiğini Twitter’dan duyurdu. Enginyurt CHP’li milletvekilleri Özgür Özel ve Veli Ağbaba ile son genel seçimde cumhurbaşkanı adayı olan eski vekil Muharrem İnce’nin kendisi hakkında açtıkları davayı kazandıklarını, “Komünistler beni dava ederek tazminat kazandı” diye duyurdu.

Enginyurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Muharrem İnce @vekilince, Özgür Özel @eczozgurozel ve Veli Ağbaba @veliagbaba denilen komünistler, beni dava ederek tazminat kazandılar. Değerlerini mahkeme kararıyla tespit etmiş oldum. Zavallılar, borcunuzu ödeyip, para biriktirdiğim de hak ettiğinizi söylemekten geri durmayacağım. CHP’li bu 3 vekil, geçimi hakaretten gelecek paraya bağlamışlar. Hakaret ettirecek açıklamaları bilerek yapıyorlar ki, tazminat kazansınlar. Benden yana hakkım haram olsun. Ceza veren hakimlere, bunlar Saray hakimi diye hakaret ederken biz savunduk. O hakimleri de Allah’a havale ettim. Maddi tazminat kazanan @vekilince, @eczozgurozel ve @veliagbaba, liderime, MHP ve Ülkücülere hakaret ettiğinizde, değil paramı, canımı verme pahasına her hakareti duyacaksınız. Sizin ederiniz 1 dolar, ama ‘Saray soytarısı @RTErdogan’ın hakimleri’ dediğiniz hakim, kıyak yapmış size” diye yazdı.

 

NE OLMUŞTU?

Cemal Enginyurt, 2017 yılında yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP’li isimlerin MHP’yle ilgili açıklamalarına küfür ve hakaretle karşılık vermişti. CHP’liler de bu paylaşımlarla ilgili maddi tazminat talebiyle dava açtı. Bugün sonuçlanan davada Enginyurt, 2 bin 500’er lira para cezası ödemeye mahkum edildi.