MHP'li Enginyurt, Kılıçdaroğlu'nun koronavirüs 'korkusuyla' kardeşinin cenazesine katılmadığını iddia etti

MHP'li Enginyurt, Kılıçdaroğlu'nun ablasının cenazesine koronavirüs korkusu ile katılmadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, kardeşiFikriye Dalgıç'ı son yolculuğuna uğurlamış ancak salgın nedeniyle yoğun katılım olmaması için uyarı da bulunmuştu.

MHP'li Enginyurt, Kılıçdaroğlu'nun koronavirüs 'korkusuyla' kardeşinin cenazesine katılmadığını iddia etti

MHP’li Cemal Enginyurt CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de 23 Nisan özel oturumunda yer almasını eleştirirken Kılıçdaroğlu’nun ablasının cenazesini hatırlatarak bir skandala daha imza attı.

Cemal Enginyurt, “23 Nisan da,Kemal Kılıçdaroğlu TBMM de olacakmış.Bakalım kimler gelecek,gelmeyecek yoklama alacakmış.Kemal bey!Sen Korona Virüs korkusuyla,kız kardeşinin cenazesine katılamadın.Şimdi bu cesareti nereden aldın da, yoklama yapmaya kalktın?Dünya da salgın var salgın.Hayırdır dert ne?” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kardeşi Fikriye Dalgıç’ı eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve çocukları ile birlikte mezarlıkta son yolculuğuna uğurlamış ancak salgın nedeniyle yoğun katılım olmaması için uyarı da bulunmuştu.