MHP'den esnafa 'siftah parası': 50 kuruş dağıttılar!

Kayseri'de MHP Kocasinan İlçe Teşkilatı, esnafa 50 kuruş siftah parası dağıttı.

MHP'den esnafa 'siftah parası': 50 kuruş dağıttılar!

Pandemiyle birlikte ekonomik kriz ve yoksulluğun derinleştiği Türkiye’de iktidar ortağı MHP’nin “askıda ekmek” kampanyasının ardından tepki çekecek bir kampanyaya daha imza atıldı. Erdoğan, ortağının ‘askıda ekmek’ kampanyası üzerine “Türkiye’de böyle bir şey var mı? Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? Buna inanıyor musunuz?” tepkisini göstermişti.

MHP bu kez de esnafa yönelik “destek” çalışmasıyla gündem oldu. Partinin Kayseri İlçe teşkilatı, Kocasinan’da esnafa zarf içerisinde “bereket duası” ve 50 kuruş “siftah parası” dağıttı.

MHP Kocasinan İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından, “Kocasinan İlçe Teşkilatı 4. Bölge teşkilatımızdan örnek davranış; Ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde 4. Bölge teşkilatımız esnaflarımıza zarf içeresinde Bereket Duası ve ‘siftah bizden bereket Allah’tan’ şiarı ile esnaflarımıza destek olmuşlardır. 4.Bölge Başkanımız Necati Yıldırım’a, yönetimine ve teşkilatımıza bu anlamlı ve bir o kadar da önemli davranışlarından dolayı teşekkür ederiz.” ifadeleri paylaşıldı.

 

TAŞÇIER’DEN TEPKİ

Esnafa gönderilen 50 kuruşluk “siftah” parasına tepki gösteren CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, “Dün bütçe konuşmamda esnafa karşılıksız bir kuruş destek verilmedi demiştim. MHP İlçe teşkilatının 50 KURUŞLUK bu adımı sonrası düzeltme yapmam gerekiyor. Kocasinan hariç, esnafa 1 kuruş karşılıksız destek verilmedi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan AKP Gençlik Kolları tarafından da esnafa yönelik benzer bir uygulama yapılmıştı.