Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı

İstanbul'un Anadolu Yakası, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bilecik ve Yalova'da yarın sabah kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre, yarın sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusunda beklenen sağanak yağışların, İstanbul’un Anadolu Yakası, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bilecik ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması öngörülüyor.

Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Marmara’nın güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda etkili olması beklenen kuvvetli yağışla ilgili yurttaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından peş peşe yapılan 3 uyarı sırasıyla şu ifadelere yer verildi:

“Doğu Anadolu’nun güney ve batısında beklenen yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Bitlis, Muş ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Marmara’nın güney ve doğusunda beklenen sağanak yağışların, İstanbul’un Anadolu Yakası, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Yalova çevreleri kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yarın (15.12.2020 Salı) beklenen yağışların Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 Kg/m2), akşam saatlerinden sonra Hakkari çevreleri ile Şırnak’ın doğu kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.”