Merkel: Türkiye ile müzakerelerde istenilen sonuca ulaşmadık

Son dönemde gerilen AB-Türkiye hattı ile ilgili açıklamalarda bulunan Merkel, "Türkiye ile müzakereler istenilen sonuca ulaşmadı" ifadesini kullandı.

Merkel: Türkiye ile müzakerelerde istenilen sonuca ulaşmadık

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Türkiye ile müzakereler istenilen sonuca ulaşmadı” açıklamasında bulundu.

Sözcü’nün aktardığına göre, Almanya Başbakanı Angela Merkel, yarın gerçekleşecek Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi öncesinde konuştu.

Son dönemde gerilen AB-Türkiye hattı ile ilgili açıklamalarda bulunan Merkel, “Türkiye ile müzakereler istenilen sonuca ulaşmadı” ifadesini kullandı.

Liderler Zirvesi öncesi konuşan AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de, “Maalesef Türkiye ile ilişkilerde ilerleme veya gelişme göremedik” ifadesini kullanmıştı.

Türkiye ile ilişkiler değerlendirmesinde AB dışişleri bakanlarının “Türkiye’nin tutumunda temel bir değişim olmadığı, durumun daha da kötüleştiği” görüşünde olduğunu aktaran Borrell, bölgede Türkiye’nin arama çalışmalarının devam ettiğini söylemişti.

TÜRKİYE’YE YAPTIRIM GÖRÜŞÜLECEK

Brüksel’de 10-11 Aralık tarihlerinde düzenlenecek zirvede Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı görüşülecek.