Maradona'nın ölümünde ihmal iddiası

Buenos Aires'teki San Isidro Savcılığı, futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

Maradona'nın ölümünde ihmal iddiası

Maradona’nın ölümünün ardından savcılık harekete geçti. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki San Isidro Savcılığı, futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın ölümü hakkında soruşturma başlatarak, Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque’un evinde ve ofisinde arama yaptı. Savcılık, soruşturmanın neden başlatıldığına dair bilgi ise paylaşmadı.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, “Dün soruşturma, delillerin doğrulanması ve ölen kişinin doğrudan akrabaları da dahil olmak üzere birçok kişinin ifadelerinin alınmasıyla devam etti” ifadeleri kullanılırken, “Toplanan deliller sayesinde, doktor Leopoldo Luque’un evinde ve ofisinde arama talep etmek gerekli görüldü” denildi.

Maradona’nın avukatı Matias Moria ise Perşembe günü yaptığı açıklamada, efsanevi futbolcunun ölümünün eksiksiz bir şekilde soruşturulmasını isteyeceğini ifade etmiş, acil servisin yardım isteklerine geç yanıt verdiğini öne sürmüştü. Matias sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ambulansın gelmesi yarım saatten fazla sürdü, bu bir suç ve ahmaklıktır” dedi.

Maradona’nın kızları ise babalarının hangi ilaçları kullandığını bilmek istediklerini ifade etmişti.