Manisa'daki depremin ardından Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Yavaş depremler devam ediyor

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde saat 19.09'da Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından bölgenin bir aylık aktive haritasını paylaşan Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan Yavaş deprem devam ediyor yorumu yaptı.

Manisa'daki depremin ardından Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Yavaş depremler devam ediyor

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde saat 19.09’da Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem; İzmir, Bursa ve İstanbul’da da hissedildi.

Depremin ardından açıklama yapan Manisa Valisi Manisa Valisi Ahmet Deniz, ilk bilgilere göre bölgede herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını açıkladı. Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ise, “Henüz bir hasar bildirimi bulunmamaktadır” açıklamasını yaptı.

Manisa’da meydana gelen deprem sonrası Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Manisa Kırkağaç bölgesinde depremler devam ediyor. Şimdi de M5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ekteki haritalarda 30 günlük aktive BÜ KREDAE ile AFAD web sayfalarından kısmen alınmıştır. Yavaş deprem devam ediyor” ifadelerini kullandı.