Mahir Ünal, 'FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı

Ünal, birilerinin ısrarla FETÖ'nün organize suç örgütü olduğu ortaya çıkmadan önceki dönemi bilinçli olarak sürekli gündeme getirdiğinden de dert yandı.

Mahir Ünal, 'FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı

İlker Başbuğ’un 2009’daki anayasa değişikliğine işaret ettiği FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Eğer birileri siyasi ayak arıyorlarsa, bunun önemli bir kriteri var. Bunun kriteri, bir sivil toplum örgütü görünümünde olan bu yapının bir organize suç örgütü olduğu ortaya çıktıktan sonra bu yapıyla beraber aynı söylemi, aynı dili, aynı pozisyonu kim aldıysa, FETÖ’nün siyasi ayağı odur” dedi.

Ünal, ‘FETÖ’ konusunda milat tartışmalarında yeni bir başlık açarken; tam olarak tarih vermedi. AKP, uzun süredir 17-25 Aralık’ı milat olarak gösterme çabasındaydı.

Ünal, Turkuvaz grubunun A Haber‘inde yayınlanan “Toplumsal Hafıza” programının konuğu oldu.

“FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarına değinen Ünal, FETÖ’nün siyasi bağlantılarının ve ittifaklarının ortaya çıkması için çok ciddi bir çalışma yaptıklarını iddia etti.

Ünal, “Bizim bu yaptığımız çalışmada, yaklaşık 52 bin belgeyi tarayarak yaptığımız bu çalışma, Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının söylemlerine baktığımızda, bu net bir şekilde gözüküyor. Kaldı ki yine Cumhuriyet Halk Partili 24’üncü dönem milletvekilleri Birgül Ayman Güler, yine Yıldıray Sapan’ın, yine Yılmaz Ateş’in açık bir şekilde bu ittifakı, bu beraberliği deşifre ettiği açıklamaları var.” diye konuştu.

Ünal’ın konuşması şöyle:

“Eğer birileri siyasi ayak arıyorlarsa, bunun önemli bir kriteri var. Bunun kriteri, bir sivil toplum örgütü görünümünde olan bu yapının bir organize suç örgütü olduğu ortaya çıktıktan sonra bu yapıyla beraber aynı söylemi, aynı dili, aynı pozisyonu kim aldıysa, FETÖ’nün siyasi ayağı odur.”

Ünal, birilerinin ısrarla FETÖ’nün organize suç örgütü olduğu ortaya çıkmadan önceki dönemi bilinçli olarak sürekli gündeme getirdiğinden de dert yanarak, “Çünkü bu yapının bir terör örgütü olduğu, bir suç örgütü olduğu ortaya çıktıktan sonraki kendi pozisyonlarını perdelemek için öncelikle bu sulandırmayı ve bu perdelemeyi gerçekleştiriyorlar.” diye konuştu.