Lavrov'dan Dağlık Karabağ anlaşmasına ilişkin açıklama: Bağlılıklarını teyit ettiler

Lavrov, görüşmelerde ateşkesin sağlanması ve insani operasyonların gerçekleştirilmesiyle ilgili 3’lü anlaşmanın eksiksiz olarak uygulanmasıyla ilgili görevlere özel önem verildiğini kaydetti.

Lavrov'dan Dağlık Karabağ anlaşmasına ilişkin açıklama: Bağlılıklarını teyit ettiler

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan’ın Dağlık Karabağ anlaşmasına bağlılıklarını teyit ettiğini söyledi.

Temaslarının ardından açıklama yapan Lavrov, “Hem Sarkisyan hem de Paşinyan, anlaşmanın ciddi sorunları çözmeye ve hayatları kurtarmaya yardım ettiğini belirtti. Anlaşmanın uygulanması hususuna bağlı olduklarını teyit ettiler” dedi.

Sergey Lavrov, görüşmelerde ateşkesin sağlanması ve insani operasyonların gerçekleştirilmesiyle ilgili 3’lü anlaşmanın eksiksiz olarak uygulanmasıyla ilgili görevlere özel önem verildiğini kaydetti. Lavrov, anlaşmanın çözüm konusunda alternatifsiz olduğunun kabul edildiğini hem yurt içinde hem de yurt dışında gözlenen anlaşmayla ilgili şüphe oluşturma girişimlerinin kabul edilemez olduğunun vurgulandığını belirtti.