'Kurtarılmayı bekleyen kadın, Erdoğan için bekletildi' iddiası

Gazeteci Serdar Akinan, KRT Tv'de AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın deprem bölgesine gittiği sırada enkaz altından çıkartılan bir depremzedenin, 1 saat bekletildiğini öne sürdü.

'Kurtarılmayı bekleyen kadın, Erdoğan için bekletildi' iddiası

Gazeteci Serdar Akinan’ın Elazığ depreminden sonra gittiği kentte tanıklıklarını anlattı. Akinan’ın anlatımında yer verdiği bir olay akıllara durgunluk verdi.

KRT Tv‘de konuşan Serdar Akinan, “Şu dikkatimi çekti; önümdeki kurtarma ekibinde bir bayan vardı, telsizle içeride yaralı bir kadın var çıkarılacak. Oradaki ekip diyor ki; ‘bekletin, bekletin.’ Ambulanslar bekliyor kapıları açık, buradaki ekip bekliyor. İçerideki bir yetkili kimdir bilmiyorum, oradaki heyetin gelişini koordine ediyor. Cumhurbaşkanı önümden geçti, enkazın önüne geldi. Battaniye indi ve yaralı kadını sedye ile çıkartmaya başladılar. Cumhurbaşkanı geldi, sedye önüne geldi. Bu söylediğim şey 1 saat sürdü. Eğer bu doğruysa, o kadını bir fotoğraf vermek için indirdiyseniz gerçekten inanılmaz” ifadelerini kullandı.

VALİLİK: İNSANLIK DIŞI

Elazığ Valiliği ise Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Enkazda kalan insanları kurtarmak için canları pahasına çalışan kurtarma ekiplerinin morallerini bozmak için yaptığı insanlık dışı yalan haberi sebebiyle, Elazığ Valiliğimizce Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Kamuoyuna duyurulur.”