Kulüpte 34 kişide koronavirüs çıktı: Maç ertelendi

Altay'da 24 futbolcu, 4 antrenör ve 6 kulüp personelinde koronavirüs tespit edildi. Yarın oynanacak Altay-Giresunspor maçı ertelendi.

Kulüpte 34 kişide koronavirüs çıktı: Maç ertelendi

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay’da 24 futbolcu, 4 antrenör ve 6 kulüp personelinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Vakaların öğrenilmesinin ardından 25 Ekim’de oynanması planlanan Altay-Giresunspor maçı ertelendi.

Altay’dan yapılan açıklamada, toplam 34 kişinin koronavirüs salgınına yakalandığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Altay-Altınordu müsabakası öncesi yapılan Covid-19 testlerinde 9 futbolcumuzun, dün yapılan testlerde ise 8 futbolcumuzun sonuçları pozitif çıkmıştır.

Gelinen noktada A takım listemizde bulunan toplam 20 oyuncumuzun ve buna ek olarak genç oyuncu listesinde yer alan 4 futbolcumuzun sonuçları pozitif olup, toplamda 24 oyuncumuz için TFF ve Sağlık Bakanlığı’nın ilgili izolasyon protokolü titizlikle uygulanmakta ve tedavi süreçleri devam etmektedir. Ayrıca Teknik Direktörümüz Yücel İldiz, 3 profesyonel takım antrenörü, 1 akreditasyon sorumlusu, 2 sağlık çalışına, 2 malzemeci ve 1 saha bakım görevlisi olmak üzere kulüp genelinde toplam 34 pozitif vaka tespit edilmiştir. TFF talimatları doğrultusunda 1’inci Lig’in 7’nci haftasında oynanması gereken Giresunspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

Futbolcuların dışında teknik direktör Yücel İldiz, 3 profesyonel takım antrenörü, akreditasyon sorumlusu, 2 sağlık çalışanı, 2 malzemeci, saha bakım görevlisiyle birlikte toplam 34 pozitif vakanın bulunduğu belirtildi.

TFF talimatları doğrultusunda yarın oynanaması gereken Giresunspor karşılaşmasının ertelendiği bildirildi.