Kremlin: Erdoğan ve Putin Berlin'de bir görüşme yapacak

Kremlin basın servisinden Rus basınına yapılan açıklamada, Erdoğan ile Putin arasında Berlin'deki konferanstan önce bir görüşme planlandığı ifade edildi.

Kremlin: Erdoğan ve Putin Berlin'de bir görüşme yapacak

Kremlin basın servisinden Rus basınına yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Puti’in Berlin’de Libya konulu konferanstan önce bir görüşme yapacağı belirtildi.

Konferansa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yanı sıra İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Kongo Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, BM’nin Libya Temsilcisi Ghassan Salame ile Afrika Birliği ve Arap Ligi temsilcileri katılıyor.

Çin’den Çin Komünist Partisi (ÇKP) Dışişleri Çalışma Komitesi Ofisi Başkanı Yang Cieçı’nın katılım sağlayacağı konferansta Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) de Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan temsil edecek.