Koronavirüs tedavisi gören sağlık müdürü hayatını kaybetti

Iğdır eski Sağlık Müdürü Op. Dr. Nevruz Erez, koronavirüs nedeniyle girdiği yoğun bakımdan çıkamayarak hayatını kaybetti.

Koronavirüs tedavisi gören sağlık müdürü hayatını kaybetti

Iğdır ve Kars’ta daha önce yıllarca başhekimlik görevlerinde de bulunan Dr. Erez, son olarak geçtiğimiz yıl Iğdır Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunmuştu. Dr. Erez’in vefat haberi üzerine Iğdırlı vatandaşlar büyük üzüntü yaşadı.

Türk Tabipler Birliği’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ”Iğdır eski Sağlık Müdürü Op. Dr. Nevruz Erez, koronavirüs nedeniyle girdiği yoğun bakımdan çıkamayarak hayata gözlerini yumdu” denildi.

Op. Dr. Nevruz Erez

1955 Iğdır doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Iğdır’da tamamlamıştır. 1981 Hacettepe Üniversitesi Gevher Nesibe Tıp Fakültesinden Mezun oldu.1983 yılına kadar Iğdır Devlet Hastanesinde Pratisyen Hekim olarak görev yaptı. 1987 yılında Erzurum Üniversitesi Tıp Fakültesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimini tamamladı. 1988-1993 yılları arasında Kars Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekimlik, 1993-1999 yılları arasında Iğdır Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekimlik, 1999- 2013 yılları arasında Etlik İhtisas Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlığı, 2013 -2015 yılları arasında Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Kliniğimizde Genel Cerrahi Uzmanlığı görevlerini yapmıştır. 2016- 2018 yılları arasında Iğdır Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevini yaptı. 2018 yılı itibariyle Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevine atanmış halen aynı görevi yürütmektedir. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.