"Köpekler havladı diye atlar ölmez..." diyerek Albayrak'a sahip çıkan vekilin arşivi şaşırtmadı

Hapisteki gazeteci, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Silivri Cezaevinden FETÖ’nün Abant Platformu’nu Erzurum’da ağırlayan, Zaman gazetesinde “yeni kamu görevlisi neslinin örneklerinden biri” diye tanıtılan, FETÖ’cü Önder Aytaç’ın “örnek vali” gösterdiği kişi Celalettin Güvenç’in arşivini hatırlattı.

Dolar/TL kurunun 7.30 sınırını görmesiyle tepkiler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelmişti. Türk lirasının değeri hızla düşerken sosyal medyada Albayrak’a yönelik istifa çağrıları yükselmiş; “Berat Albayrak istifa” etiketine karşılık AKP’liler ise “Berat Albayrak Yanındayız” kampanyası başlatmıştı

Bu kampanyaya katılan TBMM İç İşleri Komisyonu Başkanı, AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’in Albayrak’a destek mesajı “Köpekler havladı diye atlar ölmez…” şeklindeydi. Güvenç, bu paylaşımından sonra tepki çekmişti.

ARŞİV UNUTMUYOR

Hapisteki gazeteci, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Silivri Cezaevinden FETÖ’nün Abant Platformu’nu Erzurum’da ağırlayan, Zaman gazetesinde “yeni kamu görevlisi neslinin örneklerinden biri” diye tanıtılan, FETÖ’cü Önder Aytaç’ın “örnek vali” gösterdiği kişi Celalettin Güvenç’in arşivini hatırlattı.

Pehlivan yazısında, “İstiyorlar ki unutalım. Diyorlar ki hesabını vermedikleri dünü yaşanmamış kabul edelim. Arzuları o ki bir daha ortaya çıkmayacak gibi arşivleri kaydedelim.” dedi ve şu ifadeleri yazdı:

“Paramızın değeri düşünce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a eleştiriler yükseldi, istifa çağrıları yapıldı. AKP cephesi ise sosyal medyada “Berat Albayrak’ın yanındayız” etiketiyle destek kampanyası yürüttü. Buraya kadar her şey normaldi.

Ancak…

Bakan Albayrak’ı eleştirenlere karşı en radikal çıkış, AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’ten geldi. Güvenç, Albayrak’ın yanında olduğunu belirtip, “Köpekler havladı diye atlar ölmez” dedi. Haliyle, büyük tepki çekti.

Peki, nasıl okumalıydı Güvenç’in bu kontrolsüz öfkesini?”

GÜVENÇ’İN YAKIN GEÇMİŞİ

“Hiç şaşırmadım. Zira siz de Celalettin Güvenç’in yakın geçmişini bilirseniz, bugünkü çıkışının izlerini görürsünüz.

Bilmeyenler ve unutturmak için 13 yıl önceye gidelim…

Tarih: 29 Ekim 2007.

Sabaha karşı 3…

Yer: Erzurum.

Bir kız çocuğu Dadaşkent Polis Merkezi’nden içeri girdi. S. Ö. adlı 15 yaşındaki çocuk “Gidecek yerim yok, bana yardımcı olun, tecavüze uğradım” dedi.

Kendisine cinsel saldırıda bulunan, fuhuşa zorlayan, şiddet uygulayan 84 kişiyi isim isim açıkladı. Şüpheliler teker teker gözaltına alınırken, mağdur kız yetiştirme yurduna yerleştirildi.

S.Ö.’nün verdiği isimler arasında Fethullah Gülen’in kardeşi Seyfullah Gülen ile oğulları da vardı.

İddiaya göre, Gülen korkutarak, cinsel gücü artırıcı ilaç kullanarak ve para vererek S.Ö.’ye tecavüz etmişti. S.Ö. birçok kez yaşadığını söylediği bu durumu açık adres ve ayrıntı vererek anlattı. Seyfullah Gülen’in oğlunun Samanyolu TV’de haber spikeri olarak görev yaptığı da S.Ö.’nün ağzından tutanaklara yansıdı.”

HOCA’YA KOMPLO MU KURUYORSUNUZ

“Ve işte…

Ne zamanki Fethullah Gülen’in yakınlarının ismi bu utanç dosyasına girdi; olayın seyri değişti.

İddia o ki; dönemin Erzurum Valisi, S.Ö.’nün kaldığı yurdu bastı ve yurt yöneticilerine “Hoca’ya komplo mu kuruyorsunuz” diye çıkıştı. “Hoca” dediği Fethullah Gülen’di.

Kim miydi dönemin Erzurum Valisi?

Bugünün AKP Milletvekili Celalettin Güvenç!

Devletin o zamanki sahibi Fethullahçılar devredeydi artık. Mağdur S.Ö. apar topar Erzurum’dan uzaklaştırıldı. Hem de AKP’li Güvenç’in başında olduğu valiliğin aracıyla, iki istihbaratçı polis eşliğinde…

Soruşturma dosyası ise Fethullahçı savcıya verildi.

Ve sonunda…

Bir küçük kız çocuğuna tecavüz şüphelileri arasında Fethullah Gülen’in yakınlarının olması nedeniyle, dosya kapatıldı.

Ta ki…

2014 yılına kadar…

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı utanç dosyasını yıllar sonra raftan indirdi.”

BİLGİSARAYDAKİ KAYITLARI SİLİN!

“Fethullahçıların bu dosyayı kapatmasına dair 198 sayfalık bir iddianame yazıldı. Ortaya çıktı ki; mağdur S.Ö.’ye sahip çıkan yurt çalışanlarının ve Seyfullah Gülen hakkında rapor hazırlayan tıp doktorunun telefonları “terör” suçlamasıyla dinlenmişti!

Bitmedi…

Dönemin Yurt Müdürü Faruk İlhan’ın ifadesi de alındı.

O ifadeden öğrendik ki…

Tecavüz şüphelisi Seyfullah Gülen’e şöyle “sitem” etmişti, bugünün AKP Milletvekili Güvenç:

“Bu işi yaptın, niye oğlunun gazeteci olduğunu söylüyorsun!”

Evet, Celalettin Güvenç, Seyfullah Gülen’in tecavüz şüphelisi olmasına değil de Samanyolu TV’de haber spikerliği yapan oğlu Kemal Kevser Gülen’den S.Ö.’ye bahsetmesine içerlemişti!

Bitmedi…

O dönem Celalettin Güvenç hemen Ankara’ya gitti.

Oradan Yurt Müdürü Faruk İlhan’ı aradı, “Başbakanlık’ta olduğunu” söyledi ve bir skandal talimat verdi:

“S.Ö. ile görüşme raporlarını ve ilgili tüm evrakları bana verin, bilgisayardaki kayıtları da silin!”

Emir “büyük” yerdendi, dediği yapıldı.

Bitmedi…

Dedim ya; hem yurt görevlileri hem de tıp doktoru usulsüzce aylarca dinlendi.

Peki, emri kim vermişti?

Dönemin Erzurum İstihbarat Şube Müdürü Abdullah Güler ifadesinde, telefonları dönemin Erzurum Valisi Celalettin Güvenç’in talimatları ile dinlemeye aldıklarını söyledi.

198 sayfalık iddianamenin 42 ayrı yerinde dönemin Erzurum Valisi, bugünün AKP Milletvekili Celalettin Güvenç’in ismi vardı.”

ÖRNEK VALİ, ÖRNEK VEKİL OLMA YOLUNDA

“Defalarca cinsel saldırıya uğrayan S.Ö.’nün dosyasının nasıl kapatıldığını, Barış Terkoğlu ile birlikte “Mahrem” adlı kitabımızda yazdık.

Ve gün geldi…

Kitaba dair yapılan haberler, sosyal medya paylaşımları ve satış adresleri mahkeme kararıyla yasaklandı.

Bu skandal kararı çıkartan kim miydi?

AKP Milletvekili Celalettin Güvenç!

Neyse ki, örgütü anlamak için “Mahrem” kitabını FETÖ davalarına delil olarak koyan savcılar da vardı bu topraklarda.

Evet…

“İnsanın karakteri, yazgısıdır” demiş Herakleitas.

FETÖ’nün Abant Platformu’nu Erzurum’da ağırlayan, Zaman gazetesinde “yeni kamu görevlisi neslinin örneklerinden biri” diye tanıtılan, FETÖ’cü Önder Aytaç’ın “örnek vali” gösterdiği kişi de Celalettin Güvenç’ti.

Arşiv unutmuyordu.

Barış Pehlivan

9 No’lu Silivri Kapalı Cezaevi C3/20”