Konya'da 'Corona virüsü' şüphesi: Karantinaya alındı!

Konya’da Çinli bir turist rahatsızlık yaşadığı için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Şüphe üzerine özel oda hazırlanarak karantina altına alındı.

Konya'da 'Corona virüsü' şüphesi: Karantinaya alındı!

46 yaşındaki Çinli kadın turist, tatil için bir grup arkadaşı ile Konya’ya geldi.

Baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayetleri olan turist, arkadaşları tarafından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

KARANTİNAYA ALINDI

Acil Servis önünde istifra ettiği ve kısa süreli baygınlık geçirdiği öğrenilen Çinli turist, tedavi altına alındı.

Çinli turist, ‘Corona virüsü’ olabileceği şüphesi üzerine özel oda hazırlanarak karantina altına alındı. Turistten kan örnekleri alındığı öğrenilirken, tetkiklerin sürdüğü belirtildi.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’ta hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

VERTİGO TEŞHİSİ KONULDU

Çinli turist kadına vertigo (baş dönmesi, denge hissi kaybı) teşhisi konuldu. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre kadın turistte Coronavirüs’e rastlanmadığı belirtildi.

Olayla ilgili Konya Valiliği’den yazılı açıklama yayımlandı. Açıklamada, “Konya Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne 25.01.2020 tarihinde iki gündür devam eden baş dönmesi, bulantı ve kusma nedeniyle coronavirüs enfeksiyonu şüphesi ile müracaat eden Çin uyruklu turist hastaya hastenede yapılan fizik muayene, tetkik ve görüntülemelerinin değerlendirilmesi sonucunda bening pozisyonel vertigo tanısı konulmuş olup, hastanın tanı ile ilgili tedavileri ve izlemi devam etmektedir.” denildi.
Hastanın tedavilerinin ardından taburcu edileceği bildirildi.