Komünistlerden FETÖ'nün siyasi ayağı açıklaması

Türkiye Komünist Hareketi: Zamanında FETÖ savcılarına zırhlı araç gönderen AKP, bugün FETÖ’nin siyasi ayağının açığa çıkmasına zırh oluşturmaktadır

Komünistlerden FETÖ'nün siyasi ayağı açıklaması

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, “2009’da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın” çağrısı üzerine AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından hedef alınmış ve Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş ve Ahmet Aydın’ın da arasında bulunduğu AKP’li 6 milletvekili tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Türkiye Komünist Hareketi bugün “Asıl parlamentonun üzerindeki FETÖ gölgesi temizlenmelidir!” başlıklı bir açıklama yayınladı.

“2009 yılında AKP kadroları tarafından alelacele Meclis’ten geçirilen bu yasa sayesinde FETÖ’nün devlet içindeki örgütlenmesinin büyük bir hız kazanmış olması bu yasanın Meclis’ten geçirilmesinin bir FETÖ müdahalesi olduğunun somut kanıtıdır!”  ifadelerine yer verilen açıklamada “Zamanında FETÖ savcılarına zırhlı araç gönderen AKP, bugün FETÖ’nin siyasi ayağının açığa çıkmasına zırh oluşturmaktadır.” denildi.

TKH tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Haziran 2009 yılında Meclis’ten bir gece yarısı apar topar geçirilen yasa değişikliğine işaret edilerek bu yasa değişikliğinde “kimlerin imzası varsa FETÖ’nün siyasi ayağına ulaşılabilir” görüşü bir iddia değil vakadır.

2009 yılında AKP kadroları tarafından alelacele Meclis’ten geçirilen bu yasa sayesinde FETÖ’nün devlet içindeki örgütlenmesinin büyük bir hız kazanmış olması bu yasanın Meclis’ten geçirilmesinin bir FETÖ müdahalesi olduğunun somut kanıtıdır!

Buna rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li milletvekillerine “Parlamentonun hukukunu korumak için İlker Başbuğ’a dava açın” çağrısı yapması gerçeklerin açığa çıkmasını engelleme girişimidir. Erdoğan, bu yasanın muhalefet partileri tarafından da desteklendiğini ve Parlamento kararı olduğunu iddia etmektedir.

Ancak kayıtlar, bu yasanın bir gece yarısı, milletvekillerinin bulunmadığı, öncesinde komisyonda görüşülmeden ve son dakika eklenen bir önergeyle geçirildiğini göstermektedir.

Zamanında FETÖ savcılarına zırhlı araç gönderen AKP, bugün FETÖ’nin siyasi ayağının açığa çıkmasına zırh oluşturmaktadır.

Parlamentonun hukuku 2009 yılında bizzat AKP ve FETÖ tarafından ayaklar altına alınmıştı!

Asıl şimdi parlamentodan FETÖ hukuku ve gölgesi temizlenmelidir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin hukuku ve meşruiyeti, Meclis’i bombalayan FETÖ’nün bütün izlerinin temizlenmesiyle ve geçmişteki müdahalelerine karşı hesaplaşmayla mümkündür!

Türkiye Komünist Hareketi