Komünistlerden Berkin Elvan için çağrı

"Karar aşamasına gelen davayı yürüten mahkeme başkanının Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun kararıyla geçtiğimiz hafta Yargıtay’a atanması, Berkin Elvan davasında yargıya müdahaleyi ve adil yargılamanın çiğnenebileceği hususunu açık bir şekilde gündeme getirmektedir. Böylesi bir sonucun çıkması “tetiği çekenin yanında emri verenin” de yargıya müdahale ederek aklanma arayışından başka bir şey olmadığını ortaya koyacaktır."

Komünistlerden Berkin Elvan için çağrı

Komünistler yarın görülecek Berkin Elvan davası için çağrıda bulundu.

Türkiye Komünist Hareketi’nden (TKH) yapılan açıklamada, yarınki duruşmaya TKH Genel Başkanı Genel Başkanı Avukat Aysel Tekerek ve parti heyetinin katılacağı ifade edildi.

Açıklamada, davayı yürüten mahkeme başkanının HSK kararıyla geçtiğimiz hafta Yargıtay’a atanması da hatırlatıldı.

TKH’den yapılan açıklama şöyle:

“Berkin Elvan için Çağlayan’dayız

Gezi direnişinde polis tarafından ateşlenen gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucunda yaralanıp, 15 yaşındayken aramızdan ayrılan Berkin Elvan’ın davası yarın saat 09:30’da İstanbul Çağlayan Adliyesi 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecektir.

Partimizin Genel Başkanı Aysel Tekerek ve beraberindeki heyet yarın Çağlayan’da görülecek duruşmaya katılacaktır.

Karar aşamasına gelen davayı yürüten mahkeme başkanının Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun kararıyla geçtiğimiz hafta Yargıtay’a atanması, Berkin Elvan davasında yargıya müdahaleyi ve adil yargılamanın çiğnenebileceği hususunu açık bir şekilde gündeme getirmektedir. Böylesi bir sonucun çıkması “tetiği çekenin yanında emri verenin” de yargıya müdahale ederek aklanma arayışından başka bir şey olmadığını ortaya koyacaktır.

Berkin Elvan için verilen adalet mücadelesinin yanındayız.

Türkiye Komünist Hareketi”