Komünistler yasak tanımıyor: 100. Yıl haftası ilan edildi

TKH yaptığı yazılı açıklamada, ''Partimiz bu hedefle 100. yaşını kutlamak amacıyla 13 Eylül tarihinde İstanbul Kartal meydanında büyük bir etkinliğe hazırlanırken, sermaye düzeninin siyasi bir kararı olarak gördüğümüz bir yasakla karşılaşmış ve etkinliğimiz iptal edilmiştir. Ancak bu yasaklar bizi durduramaz'' denildi.

Komünistler yasak tanımıyor: 100. Yıl haftası ilan edildi

Komünistlerin, 10 Eylül 1920’de kurulan Türkiye Komünist Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümü vesilesiyle İstanbul’da düzenleyeceği etkinliğe, Valilik tarafından, pandemi koşulları gerekçe gösterilerek yasak getirilmişti. Türkiye Komünist Hareketi’nin (TKH) yaptığı yazılı açıklamada, ”Hafta boyunca tüm Türkiye’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek, Parti yaygın bir şekilde emekçilerle buluşacak ve Türkiye Komünist Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünde TKH’nin politik iddiası tüm topluma hafta boyunca yayılacaktır” denildi.

TKH’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

100 yaşındayız, gelenek sürüyor Parti yükseliyor!

Partimiz Türkiye Komünist Hareketi, 100. kuruluş yıldönümünü sadece bir kutlama günü olarak değil aynı zamanda bir mücadele günü olarak görmektedir.

Günümüz Türkiyesi’nde “Emek, Laiklik, Bağımsızlık ve Sosyalizm” kavgasına inanan ve ülkemizin kurtuluşunun bu yoldan geçtiğini düşünenler için 10 Eylül 2020 tarihi yeni bir mücadele döneminin başlangıcı olacaktır.

Partimiz bu hedefle 100. yaşını kutlamak amacıyla 13 Eylül tarihinde İstanbul Kartal meydanında büyük bir etkinliğe hazırlanırken, sermaye düzeninin siyasi bir kararı olarak gördüğümüz bir yasakla karşılaşmış ve etkinliğimiz iptal edilmiştir.

Ancak bu yasaklar bizi durduramaz.

Türkiye Komünist Hareketi, 7 – 14 Eylül haftasını “100. Yıl Haftası” olarak ilan etmiştir.

Hafta boyunca tüm Türkiye’de çeşitli etkinlikler düzenlenecek, Parti yaygın bir şekilde emekçilerle buluşacak ve Türkiye Komünist Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünde TKH’nin politik iddiası tüm topluma hafta boyunca yayılacaktır.

10 Eylül Perşembe günü bütün meydanlarda bildiri dağıtımı yapılacaktır.

10 Eylül Perşembe günü Partimizin 100. yılı kutlaması özel bir programla internet üzerinden olarak yapılacaktır.

Bununla birlikte, Partimiz 13 Eylül tarihinde 100. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle tüm Türkiye’de çeşitli etkinlikler düzenleme kararı almıştır.

Partimiz 13 Eylül Pazar günü “100 yaşında, ayakta” olduğunu gösterecek ve İstanbul Kadıköy İskele Meydanı’nda saat 16:00’da sosyal mesafenin gözetildiği bir basın açıklaması düzenleyecektir.

Ya irtica ya laiklik diyenler,

Ya emperyalizme teslimiyet ya bağımsızlık diyenler,

Ya haramiler düzeni ya emekçi cumhuriyeti diyenler,

Ya barbarlık ya sosyalizm diyenler,

Türkiye Komünist Hareketi sizleri birlikte yürümeye, emekçilerin davasına sahip çıkmaya, gerici ve işbirlikçi para babalarına karşı ayağa kalkmaya, emperyalizmin boyunduruğunu atmaya çağırıyor.

100 yıl önce Partimizin temellerini atan Mustafa Suphi ve yoldaşlarının mücadelesi bugün de günceldir ve Türkiye Komünist Hareketi her türlü engele ve yasaklamaya rağmen bu geleneğin mücadelesini zafere taşıyacaktır.

Yaşasın Türkiye Komünist Partisi!

Yaşasın Partimiz Türkiye Komünist Hareketi!

Yaşasın Devrim! Yaşasın Sosyalizm!