Kızılay Başkanı, oğlunu da kurumda 'genel başkan yardımcısı' yapmış!

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın, oğlunun da Genç Kızılay'da yönetici olduğu ortaya çıktı.

Kızılay Başkanı, oğlunu da kurumda 'genel başkan yardımcısı' yapmış!

Elazığ depreminin ardından para yardımı çağrısıyla tepki çeken, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yapılan 7 milyon 925 bin dolarlık bağışa ilişkin açıklamalarla gündem olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’la ilgili yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Kerem Kınık’ın oğlu Muhammed Furkan Kınık’ın Genç Kızılay’ın başkan yardımcısı olduğu anlaşıldı.

Muhammed Furkan’ın Kızılay yöneticiliği dışında bir de  TRT World kanalında görev yaptığı ortaya çıktı.

Kınık’ın oğlu Muhammed Furkan’ın sitede yer alan biyografisinde şu ifadeler kullanılıyor:

“1993 yılında İstanbul’da doğdu.İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okudu.

Sağlık sektöründe kariyerine başlayan Kınık, TRT World kanalının World Citizen Sosyal Sorumluluk İnsiyatifi’nde görev almaktadır.

Bir çok sivil toplum kuruluşunda lise yıllarından itibaren aktif olarak görev aldı. Afrika’nın ve Ortadoğu’nun farklı noktalarında insani yardım operasyonlarına ve bir çok uluslararası toplantıya katıldı.

2016 yılında Genç Kızılay Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Kınık, Genç Kızılay Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Birimi Sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Kınık, ileri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir.”

AÇIKLAMA GELDİ: GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYOR

Haberimiz üzerine Kızılay Basın Ofisi’nden Manifesto‘ya bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın oğlu Furkan Kınık’ın, Genç Kızılay’daki Genel Başkan Yardımcılığı görevini “gönüllü” olarak yaptığı, hiçbir şekilde ücret veya maaş almadığı belirtildi.