Kılıçdaroğlu'ndan LGS eleştirisi: Gelen görüntüler maalesef çok sağlıklı değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, LGS kapsamında yapılan merkezi sınava ilişkin ''Gelen görüntüler maalesef çok sağlıklı değil. Özellikle sınava girişte ve sınavdan çıkışta riskli bir ortamın olduğunu görüyoruz'' eleştirisinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan LGS eleştirisi: Gelen görüntüler maalesef çok sağlıklı değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmara Bölgesi’nde yer alan 65 ilçe belediye başkanı ile video konferans toplantısında buluştu.

Kılıçdaroğlu toplantıda yaptığı açıklamada LGS kapsamında yapılan merkezi sınava ilişkin, “Özellikle sınava girişte ve sınavdan çıkışta riskli bir ortamın olduğunu görüyoruz. İnşallah bütün çocuklarımız Covid-19 sürecini, salgınını sağlıklı bir şekilde atlatırlar” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Pandemi sürecinde böyle bir sınavın yapılması yani sınav tarihinin erkene alınması gençler arasında büyük bir tepkiye yol açtı, anne-babalar arasında büyük bir tepkiye yol açtı. Çünkü pandemi sürecinde her anne-baba çocuğunun güvenli, sağlıklı bir ortamda sınava girmesini ister.

Bununla ilgili gerekli önlemlerin alınmasını ister. Ama gelen görüntüler maalesef çok sağlıklı değil. Anneler-babalar için de sınava giren çocuklar için de özellikle sınava girişte ve sınavdan çıkışta riskli bir ortamın olduğunu görüyoruz. İnşallah bütün çocuklarımız Covid-19 sürecini, salgınını sağlıklı bir şekilde atlatırlar. En büyük temennimiz de bu.

Sizler belediye başkanı olarak sınava giren çocuklar ve aileleri için biliyorum ki belediye başkanlarımız çoğu yeri dezenfekte etti. Bundan sonra da sınava girecek çocuklarımız için gerekli güvenliği sağlarsanız son derece mutlu olurum”