Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a : En hafif deyimiyle alçaklık

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’deki cami hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ marşının çalınmasına ilişkin CHP’yi hedef göstermesine yanıt veren Kılıçdaroğlu, “En hafif deyimiyle alçaklıktır!” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a : En hafif deyimiyle alçaklık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki cami hoparlörlerinden “Çav Bella” marşının çalınmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında CHP’yi hedef alarak, “İzmir’de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor. Yaptığımız hastanelere çamur atıyorlar” demesi üzerine yeni açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir’de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz” dedi.

‘DOMBRA’ HATIRLATMASI

Parti olarak yaşananlara dikkat çektiklerini belirten Kılıçdaroğlu, AKP’nin seçim müziği olarak kullandığı dombra parçasının cami minaresinden çalındığı dönemde Erdoğan’ın sesinin çıkmadığını söyleyerek şunları kaydetti:

“İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi…

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi…

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!”