Kemal Kılıçdaroğlu 6. kez Genel Başkan seçildi

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için tek aday gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.

Kemal Kılıçdaroğlu 6. kez Genel Başkan seçildi

CHP 37’nci Olağan Kurultayı Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da başladı. CHP’nin mevcut başkan Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlık için yeterli imzayı toplayabilen tek aday oldu. Aday adaylıklarını açıklayan Aytuğ Atıcı, İlhan Cihaner ve Tolga Yarman ise yeterli imzaya ulaşamadı.

Başkan adaylığı için verilen sürenin dolmasının ardından Divan Başkanı Çerçioğlu Kılıçdaroğlu’nun tek aday olduğunu açıkladı. Adaylar İlhan Cihaner, Aytuğ Atıcı ve Tolga Yarman adaylık için gerekli 68 imzaya ulaşamadı.

İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkanlığa seçildi.

Yeniden CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı ilk açıklamada, “Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” sözünü yenileyerek şu ifadeleri kullandı:

“Hepimiz ama hepimiz ikinci yüzyıla girerken bu beyannamenin altına imza attık. Tarihsel bir sorumluluğu hep beraber üstlendik. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek dedik. Biz yine çok ama çok önemli bir söz verdik. 2023’te cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında cumhuriyeti taçlandıracağız dedik.”