Kaymakam umrecileri ihbara çağırdı: Çarşıda kafede geziyorlar, İtalya'dan ibret alalım

Zonguldak'ta halka umreden gelip sokakta gezenlerin kaymakamlığa bildirilmesi çağrısı yapıldı.

Kaymakam umrecileri ihbara çağırdı: Çarşıda kafede geziyorlar, İtalya'dan ibret alalım

Suudi Arabistan’dan dönen ve koronavirüs taşıdığından endişe edilen umrecileri zorunlu karantinada tutmayan devlet, çözümü vatandaşları umrecileri “ihbar” etmeye çağırmakta buldu.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, umreden gelen bir kişinin çarşıda ve kafelerde gezdiği bilgisini edindiğini belirterek sosyal medya hesabından çağrı yaptı.

Altay açıklamasında, umreden gelen ve 14 gün kuralıma uymayan kişilerin bildirilmesini istedi.

“İBRET ALALIM”

Altay, şu açıklamayı yaptı:

“Umreden gelen bir vatandaşın yapılan bütün bilgilendirme ve ikazlara rağmen hemen ertesi gün 14 gün kuralına uymayıp çarşıda kafelerde gezdiği bilgisi bana iletildi. Bu şekilde davranan kişiler varsa bize iletin lütfen. Takibini güvenlik birimlerimiz ve müftülük ekiplerimizle sağlayıp gerekli uyarıları ve idari önlemleri alıyoruz. Kimsenin “ben gencim sağlıklıyım ben virüs bulaştırmam” gibi şeyler söyleme lüksü yok. Umreden döndüğünüzde veya şu anda sağlıklı hissetmeniz ve hatta testlerinizin negatif çıkması virüs taşıyıcısı olmadığınızı göstermez. Virüsün kuluçka süresi olan 14 gün boyunca kendinizi aile fertleriniz dahil herkesten uzak tutmanız gerekiyor. Herkes sorumluluk alıp konforundan fedakarlık etmek zorunda. Lütfen İtalya’da olanlardan ibret alalım.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this