Kartal'da bir kadın boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmek istendi: Silah tutukluluk yapınca kabzasıyla vurdu

İstanbul Kartal'da bir kadın boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmek istendi. Silahın tutukluluk yapması üzerine kadını kabzasıyla vurarak yüzünden yaraladı.

Kartal'da bir kadın boşanmak istediği eşi tarafından öldürülmek istendi: Silah tutukluluk yapınca kabzasıyla vurdu

İstanbul Kartal’da bir kadın boşanmak istediği eşi tarafından takip edilerek önce silahla öldürülmek istendi. Tabancanın tutukluk yapması nedeniyle amacına ulaşamayan Erol Elbasan, kadının yüzüne silah kabzasıyla defalarca vurdu. Erol Elbasan, “Yaralama” suçundan tutuklandı.

Olay dün sabah saatlerinde Kartal’da meydana geldi. 40 yaşındaki 2 çocuk annesi Derya Elbasan, boşanmak istediği eşi Erol Elbasan tarafından takip edildi. Derya Elbasan, her gün işe gitmek için kullandığı yolda yürüdüğü sırada eşinin kendisini beklediğini gördü. Aralarında yaşanan tartışmanın ardından Erol Elbasan, kadını tartaklamaya başladı. Hızlı adımlarla yürümeye başlayan Derya Elbasan’ı tenha bir noktaya çeken eş, yanında getirdiği silahla ateş etmek istedi. Fakat silah tutukluk yapınca kendisinden boşanmak isteyen eşini silahın kabzasıyla dövdü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırılan Derya Elbasan, tedavisinin ardından taburcu edildi.

‘CİNAYETTEN SABIKALI’

Erol Elbasan isepolis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Yaşadığı dehşet anları anlatan Derya Elbasan, “Ben her sabah saat 08.30’da iş başı yapan biriyim. Özel bir firmada çalışıyorum. Akşam 19.00’da evimde oluyorum. Her gün aynı güzergahı kullanarak işime gidip geliyorum. Evim ile işim arası 5 dakika. Anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdiğimiz eşim, bu ayın 26’sında mahkememiz var. Beni parkta beklerken gördüm evimin güzergahında. Benimle konuşmak istediği için benim önümü kesti. Ben de işe geç kaldığım için ve onunla konuşacak bir şeyim olmadığı için işime yetişmek zorunda olduğumu söyledim. Beni tartaklamaya başladı. Tenha bir yol olduğu için kendimi minibüs yoluna atmak için daha da hızlandım. Ondan sonra bana hakaret, tehdit ve birçok şey söyledi. Çirkin şeyler söyledi bana. Halbuki 20 yıllık evliliğimizde kendisi suçluydu. Hiçbir sorumluluğunu yerine getirmeyen, 1 ay çalışıyorsa 11 ay çalışmayan her türlü maddeyi kullanan, evimde bana çocuklarıma yakınımdakilerin de şahit olduğu bir şekilde şiddet uygulayan herkesin bildiği bir durum vardı. Kendisi zaten cinayet sabıkalı. Bir çok dosyası var. Bu işle ilgili başkalarına yaptığı şiddet, hakaret hürriyete kastetmeden dolayı bir sürü mahkemeye çıkmıştır. Amatem’de bir sürü dosyası var kullandıklarına dair” dedi.

Derya Elbasan yaşadığı anlara ilişkin “Bana, ‘Ya ölürsün ya beni affedersin.’ şeklinde bir kamyonun arkasına sıkıştırdı. Yumruk attı bana sonra cebindeki silahı çıkarttı. Sonra beni diz çöktürdü. Ve iki kere tetiğe bastı. Ama silah tutukluk yaptı. O silahla oynarken mermiyi ağzına verirken ben gözlerimi açtım, neden ateş etmiyor gibisine düşünceye kapıldım. Her şey çok saniyelik oldu. Ben kafamı kaldırır kaldırmaz silahın kabzasıyla suratıma vurdu. BOndan sonra zaten kendimden geçmişim.  Silahı onaramayınca cebinden bir maket bıçağı çıkarttı. Ben bağırmaya çalışında bıçağını elinden attı.   ‘Hadi seni kurtarsınlar, senin yaşamın benim elimde. İstersem ölürsün istersem yaşarsın gördün mü’ dedi” ifadelerine yer verdi.

‘EMİNE BULUT’TAN, AYŞE PAŞALI’DAN, ÖZGECAN ASLAN’DAN NE FARKIM VAR’

Elbasan, “Çünkü derdi ben ayakları üzerinde duran, çocuklarına bakabilen bir kadınım. O hiçbir şey yapabilen biri olmadığı için, benim hayatımda parazit olmak istediği için, asalak yaşamak istediği için ve ben onu beni defalarca darp etti, aldattı. Hiçbir sorumluluğunu yerine getirmediği için ayrılmak istediğim için bu haldeyim. Ben ölebilirim ama ben öldükten sonra kıymetli olmasını istemiyorum. Benim çocuklarım var. Bugün Emine Bulut’un çocukları ne kadar mutlu olabilir, kızı ne kadar mutlu olabilir. Dünya serilse ne olur, Ayşe Paşalı ne farkım var, Özgecan Aslan ne farkım var? Bir de anneyim 2 çocuğum var. Ne zaman bitecek bütün bunlar” diye konuştu.

Derya Elbasan, yaşadıklarının devamını şu şekilde anlattı:

“Beni darp etti, daha sonra beni yarı baygın sürükleyerek o sessiz yerden taşıma pozisyonunda her zaman minibüse bindiğim orada da esnafın şahit olduğu yere götürdü. Beni orada bıraktı ben zaten kafamı kaldıramıyordum. Sonra şu şekilde bağırmaya başladı. ‘Yardım edin karım düştü.’ diye beni bir arabaya bindirmeye çalıştı. Ben de son bir hayret gücümü toplayıp ‘Hayır bana bunu o yaptı.’ demeye çalıştım. Ve bunu oradaki bir esnaf duydu dedi ki ‘Durun, bayan diyor ki o yaptı’ diyor. ‘Sen mi yaptın ağabey, nasıl yaptın, bu ne hal’ derken o fırladı kaçtı gitti. Sonra esnaf beni içeri aldı, polisi aradı, ambulansı aradı. Hastaneye gittik”

‘BİR ANLIK SİNİRLE YAPTIM’

Erol E., sorgusunda, kızının boşanma aşamasında olan eşiyle yaşadığını, kızının erkek arkadaşı nedeniyle tartıştıkları sırada eşinin kendisine hakaret etmesi üzerine onu yumrukladığını ve eşinin yüzünün kanadığını söyledi. Gözaltına alınan Erol E., Yaralama” suçundan tutuklandı.

Erol E., ifadesinde ”İnsanların bana kinle baktıklarını görünce eşimin beni linç ettirmek istediğini düşündüm. Taksiye binerek oradan evime gittim. Polisler gelip beni aldılar. Ben oraya şiddet uygulamak amacıyla gitmedim. Ben daha önce cinayet konusuna karıştığımdan bunu bana karşı koz olarak kullanmaktadır. Bir anlık sinirle kendisine vurdum, pişmanım” dedi.

Erol E., savcılık sorgusunun ardından, Erol E. mahkemece “Yaralama” suçundan tutukladı.