Karamollaoğlu'ndan AKP'ye '100 belediye' tepkisi: Haysiyetsizlik!

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, 100'e yakın belediyenin AKP'ye geçeceği yönelik iddiayla ilgili " Bunun adına demokrasi denir mi? Buna insanlık denilir mi?" dedi.

Karamollaoğlu'ndan AKP'ye '100 belediye' tepkisi: Haysiyetsizlik!

Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP’nin 100’e yakın başka partiden belediyenin AKP’ye geçeceği yönündeki iddiasına “Bu hakikaten haysiyetsizlik” diyerek tepki gösterdi.

Daha önce yandaş medyaya yansıyan iddiayı AKP Grupbaşkanvekili Bülent Turan, “Birileri kavga ederken AK Parti’nin nasıl büyüdüğünü beraber göreceğiz” demiş ve “Yüze yakın farklı belediyelerden AK Parti’ye katılım olacak” diyerek tekrarlamıştı.

Kahramanmaraş’ta partisinin Elbistan 7. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Temel Karamollaoğlu, Turan’ın bu sözlerine, “Bu hakikaten haysiyetsizlik” sözleriyle yanıt verdi. Karamollaoğlu, “Bir de bununla övünüyorlar. Böyle bir mantık olur mu ya? Ülke böyle yönetilir mi” dedi.

Temel Karamollaoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Yakında 100 tane belediye AK Parti’ye geçiyormuş. Vay canına! Nasıl olmuş bu iş? Belediye başkanı diyor ki ‘Kusura bakma, ben mecburum bunu yapmaya. Bu beni utandırıyor ama mecburum. Borcu ödeyemiyorum, benden önceki belediye bunu başıma bela etmiş. Hükümet de diyor ki gel benim yanıma ben öderim.’Bu hakikaten haysiyetsizlik ya! Bir de bununla övünüyorlar. Böyle bir mantık olur mu ya? Ülke böyle yönetilir mi? Bunun adına demokrasi denir mi? Buna insanlık denilir mi? Belediye başkanlarının 100 tanesi geçecekmiş! İktidar partisine geçmeleri belki sağlanır ama ben inanıyorum ki samimi olan herkes bundan dolayı bu iktidara hınç besler.”