Karaismailoğlu: Türkiye'yi bir baştan bir başa şantiyeye çevirdik

"Türkiye’yi bir baştan bir başa şantiyeye çevirdik."

Karaismailoğlu: Türkiye'yi bir baştan bir başa şantiyeye çevirdik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alınmasının ardından yerine atanan Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’yi bir baştan bir başa şantiyeye çevirdik. Asırdır çözülmemiş sorunları çözdük, bitmeyen projeleri tamamladık” diye konuştu.

Batman’da sivil toplum kuruluşları ile yemekte buluşan Karaismailoğlu, “Batmanlıların yüreğindeki sevgi rezervinin petrol yataklarından daha zengin ve medeniyetin mirası olduğunu” söyledi.

Batman’da son 18 yılda 20 projenin tamamlandığını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, sadece kara yolu çalışmalarına 3 milyar lira yatırım yapıldığını söyledi.

Kentte 15 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunun 156 kilometreye çıkarıldığını aktaran Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bugün itibarıyla ise 5 projemiz devam ediyor. Devam eden bu 5 projenin toplam maliyeti ise 1 milyar 750 milyon liradır. Batman-Hasankeyf yolunu bölünmüş yol yapıyoruz. Halihazırda 37 dakika seyahat süresi, yol açıldığında 22 dakikaya düşecek. Batman-Hasankeyf-Gercüş-Midyat yolunu inşallah önümüzdeki yıl hizmete alacağız. 22 kilometresi Batman’da bulunan Kozluk-Baykan-11.Bölge Hududu Yolu, 28 kilometre uzunluğundaki Batman, Silvan, Kozluk Ayrım Yolu, Batman-Midyat Devlet Yolu, Gercüş Köprülü Kavşağı’nın yapımı devam ediyor. Batman, Silvan, Kozluk Ayrım Yolu ve Batman-Midyat Devlet Yolu Gercüş-Kayapınar Kavşağı’nı bu yıl hizmete alıyoruz.”

ÜLKEYİ BAŞTAN BAŞA ŞANTİYEYE ÇEVİRDİK

Karaismailoğlu, Türkiye’ye bir baştan bir başa yatırım yaptıklarını vurgulamak isterken şöyle konuştu:

“Türkiye’yi bir baştan bir başa şantiyeye çevirdik. Asırdır çözülmemiş sorunları çözdük, bitmeyen projeleri tamamladık. Kalkınmaya büyük bir ivme kazandırdık. Bunu, geçmişte sadece il yapıp plaka numarası vermeyi marifet sanan anlayışa rağmen başardık. Bunu, teröre rağmen başardık. Bunu bu bölgelerimizi, 50 yıl geriye götürmek isteyen, (gelişmemiş kalsın) diyen bu kirli zihniyete rağmen başardık. İnşallah sizlerin desteğiyle daha da fazlasını yapmaya devam edeceğiz.”