Kanal İstanbul'a 'gönül'lü destek: Amele olarak karşılıksız çalışırız

Diyarbakır'da 'Gönül Mimarları İnisiyatifi' kuruluş adına yapılan açıklamada Kanal İstanbul için "Gerekirse o projede birer işçi, birer amele olarak karşılıksız çalışırız" denildi.

Kanal İstanbul'a 'gönül'lü destek: Amele olarak karşılıksız çalışırız

AKP’nin İstanbul’a yönelik yeni yıkım ve yağma projesi Kanal İstanbul için Diyarbakır’da ‘Gönül Mimarları İnisiyatifi’ isimli bir yandaş ekip tarafından destek açıklaması yapıldı.

Diyarbakır Çift Kapı Meydanı’nda AKP’ye yakınlığıyla bilinen grup adına açıklamayı yapan Abdulkadir Arslanoğlu,  Kanal İstanbul projesinin Türkiye’ye birçok noktada katkı sağlayacağını öne sürerken “Hem ekonomik hem de jeostratejik açıdan ülkemize çok şey katacak olan ‘Kanal İstanbul’ projesini tüm varlığımızla destekliyor ve gerekirse o projede birer işçi, birer amele olarak karşılıksız çalışabileceğimizi buradan, kadim şehir Diyarbakır’dan tüm dünyaya haykırıyor ve deklare ediyoruz!” şeklinde konuştu.

Arslanoğlu, “Diyarbakır’dan start verdiğimiz bu destek açıklamamızın, 80 vilayete örnek olmasını ve bu açıklamadan sonra 80 vilayetin her birinden ayrı ayrı destek açıklamalarının yükselmesini temenni ediyoruz!” dedi.