Japonya'da karantinaya alınan gemide koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 355'e yükseldi

Japonya Sağlık Bakanı Katsunobu Kato, gemide 70 yeni vakanın daha doğrulandığını açıkladı.

Japonya'da karantinaya alınan gemide koronavirüs tespit edilen kişi sayısı 355'e yükseldi

Japonya’da koronavirüsü (Covid-19) nedeniyle karantina altına alınan gemideki 70 kişinin daha enfekte olduğunun anlaşılmasıyla gemideki toplam vaka sayısı 355’e yükseldi.

Japonya Sağlık Bakanı Katsunobu Kato, gemide 70 yeni vakanın daha doğrulandığını açıkladı. Son vakalar gemide şimdiye dek tespit edilmiş vaka sayısını 355’e çıkarırken, Japonya genelindeki vaka sayısı ise 407’ye yükseldi.

Hong Konglu bir yolcunun gemiyi terk ettikten sonra koronavirüsü taşıdığının anlaşılması üzerine Japonya’da karantina altına alınan gemideki vaka sayısı günden güne artıyor. Şimdiye dek kronik sağlık problemleri bulunan ve ileri yaştaki 11 yolcunun tahliye edildiği gemideki karantinanın 19 Şubat’ta sona ermesi bekleniyor. Virüsten enfekte olduktan sonra sağlık kuruluşlarına sevk edilen yolcular dışında gemide an itibarıyla yaklaşık 3 bin 300 yolcu ve mürettebat bulunuyor.

Karantina altındaki gemi dışında Japonya’nın farklı eyaletlerinde de görülen koronavirüsü nedeniyle ülkede şimdiye kadar 1 kişi hayatını kaybetti.