'İyi Parti'den yeni istifa: İmamoğlu PKK'lı Ahmet Kaya'yı ziyaret etti

'İyi Parti' Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın ardından partiden bir vekil daha istifa ettiğini duyurdu.

'İyi Parti'den yeni istifa: İmamoğlu PKK'lı Ahmet Kaya'yı ziyaret etti

‘İyi Parti’ Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

İsmail Ok, yaptığı yazılı açıklamada istifasına ‘İyi Parti’nin CHP ile ittifak politikasını ve partisinin yönetim kademesinde göreve getirilenlerle ilgili tepkisine yanıt bulamamasını gerekçe gösterdi.

“Soros Vakıfları’nda görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen bu Soros’çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir. Ve 03.09.2019 tarihinde yaptığım yazılı basın açıklaması ile özellikle Genel Merkez Yönetimini de bu konuda eleştirmişimdir.” diyen Ok, açıklamasının devamında da CHP ile ittifaktan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Ok şunları ifade ettti:

“Sayın İmamoğlu seçimden hemen sonra sanki yapacak hiçbir işi kalmamış gibi hemen HDP’li belediyeleri ve yine ilk yurt dışı gezisinde de PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etmiştir. Dahası, başkan eşleri ve ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile birlikte PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir. Bütün bunlar artık ortağımız CHP’nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir. Partimiz Yönetiminin milletvekilleri ile yaptığı ilk toplantıda bu durumdan rahatsız olduğumu ve bunun tarafımdan kabul edilemeyeceğini ifade ettikten sonra “Parti Yönetimin görüşünü sordum.” En yetkili ağızdan verilen cevapla aynen devam edileceğini anlaşılmış oldu.”

AKP’den koparak kurulan ve kurulacak olan yeni partilerle ilgili de “Ne memleketimizin şu an yaşadığı ve yaşanmakta olduğu sıkıntı ve acıların baş müsebbiplerinden olan Sayın Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ne de Sayın Babacan’ın kuracağı parti ile zerre ilişkim söz konusu olamaz.” diyen Ok, “Bu dönem son milletvekilliğimdir. Bundan sonra asla milletvekili adayı olmayacağımı da ifade etmek istiyorum.” açıklamasını ifadeleriyle bitirdi.