İstanbul'da yeni mesai saatleri düzenlemesi özel sektörü de kapsayacak

Ankara'da yeniden düzenlenerek devreye sokulan yeni ve parçalı mesai saiti uygulamasının İstanbul'da da hayata geçirilmesi planlanıyor.

İstanbul'da yeni mesai saatleri düzenlemesi özel sektörü de kapsayacak

Koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayılarının artmasıyla bazı yeni tedbirler alınmaya başlandı. Özellikle büyük kalabalıkların toplandığı ve salgının yeniden ivme kazanmasında etkili olan düğünlere, kına gecelerine kısıtlamalar geldi.

İstanbul Valiliği düğünler, konserler gibi organizasyonlar için yeni yasaklamalar yayınladı. Yine geçtiğimiz günlerde, toplu taşımanın hınca hınç olmaması, sosyal mesafenin korunması için bazı ulaşım araçlarına ayakta yolcu alınmayacağı duyuruldu.

Habertürk’ten Esra Boğazlıyan’ın haberine göre, İstanbul Valiliği de mesai saatlerinin yeniden belirlenmesi ve çeşitli zaman dilimlerine bölünmesi için bir çalışma yürütüyor. Ancak İstanbul’daki uygulama Ankara’dakinden farklı olacak.

Yani sadece kamu kurumlarını değil, özel sektörü de kapsayacak şekilde bir çalışma yapılıyor. Valilik, sanayi ve ticaret odasıyla, esnaf odalarıyla toplantılar yapıyor. Bu bağlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle de perşembe günü bir toplantı yapıldı.

16 milyonluk İstanbul’da yeni mesai düzenlemesinin özel sektörü de içermesi için çalışmalar sürüyor. İstanbul’da mesai saati sabah çok erken saatlerde başlayabilir. Değişikliğinin pazartesi günü şekillenmesi bekleniyor.