"İstanbul'da tüm hastanelerde pandemi bölümü olacak"

İstanbul'da tüm hastanelerde pandemi bölümü olacakmış gibi planlama yapıldı.

Koronavirüs vaka sayısının tırmandığı İstanbul’da tüm hastaneleri kapsayan pandemi bölümü kararı alındığı iddia edildi.

Buna göre, İstanbul İl sağlık Müdürlüğü tarafından tüm hastanelerde pandemi bölümü olacakmış gibi planlama yapıldı.

Koronavirüs vakalarının İstanbul’da tırmanışının ardından İstanbul İl sağlık Müdürlüğü virüse karşı yeni bir plan hazırladı.

Sözcü’den Saygı Öztürk‘ün haberine göre; sağlık müdürlüğü İstanbul’da bulunan 161 hastanede 13 bin 288 yatak bulunduğunu bunlardan 10 bin 754’ünün klinik yatak olduğunu belirledi. Bunların yüzde 25’i olan 2 bin 689 yatağın pandemi hastaları için ayrılmasını planladı.

İl Sağlık Müdürülüğünün kararı akşam mesai sonrasında hastane yönetimlerine acil kayıtlı olarak bildirildi.

İstanbul’da coronanın yaygınlaşmasına karşı farklı önlemlerin de gündeme geleceği, bunlar arasında gelecek hafta içerisinde sokağa çıkma yasağının da gündeme alınabileceği belirtildi.

Ancak yetkililer sokağa çıkma yasağı konusunda Erdoğan’ın karar vereceğini bu nedenle kesin bir durumun olmadığını bildirdiler.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri de yaptıkları açıklamada koronavirüs vakasının İstanbul’da giderek arttığına dikkat çektiler. Vatandaşların özellikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmesini bir kez daha hatırlattılar.

İstanbul’da sağlık müdürlüğünün yaptığı planlamaya göre hastanelerde koronavirüs hastaları için ayrılacak yatak sayılarını ise Sağlık Bakanlığı şöyle belirledi: