İstanbul'da konvoy halindeki 61 ambulans paniğe neden oldu

İstanbul'da kısıtlama nedeniyle boş olan yollarda ambulansların siren sesleri yankılandı. Ankara Akyurt'ta bulunan Sağlık Bakanlığı'na ait depodan yola çıkan 61 ambulansın yeni alınan araçlar olduğu bildirildi.

İstanbul'da konvoy halindeki 61 ambulans paniğe neden oldu

İstanbul’da konvoy halinde siren çalarak ilerleyen ambulanslar panik yarattı.  Geçişleri merak uyandıran ambulansların yeni alınan araçlar olduğu bildirildi.

İstanbul’da kısıtlama nedeniyle boş olan yollarda ambulansların siren sesleri yankılandı. Ankara Akyurt’ta bulunan Sağlık Bakanlığı’na ait depodan yola çıkan 61 ambulansın yeni alınan araçlar olduğu bildirildi.

Ankara Akyurt’ta bulunan Sağlık Bakanlığı’na ait depodan saat 14.00’de hareket ederek İstanbul’a doğru yola çıkan 61 ambulans, 9 saat sonra akşam saatlerinde Bakırköy 112 Acil Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne geldi.

İçinde organ taşıma çantaları da bulunan tam donanımlı yeni ambulansların 25’i Anadolu yakasında, 36’sı ise Avrupa Yakası’nda görev yapacak.

Ambulansların bir kısmı eskiyen araçlarla değiştirilirken bir kısmı ise İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yeni açılacak olan 112 noktalarında kullanılacak.