İstanbul'da itfaiye aracı 3 kişiyi ezdi

Beyoğlu'nda, yangına müdahale sırasında kayan itfaiye aracı 3 kişiye çarptı. Yaralılar, ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da itfaiye aracı 3 kişiyi ezdi

Olay, dün akşam 22.00 sıralarında Tarlabaşı Bülbül Mahallesi Atlı Ases Sokak’ta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, 4 katlı bir binanın en üst katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Sokakların dar olması ve hatalı araç parkı nedeniyle itfaiye ekipleri yangın yerine ulaşmakta güçlük çekti.

Yangına müdahale sırasında, sürücüsünün el frenini çekmeden aşağı indiği iddia edilen bir itfaiye aracı yokuş aşağı kayarak, sokakta bulunan 3 kişiye çarptı. İtfaiye aracı ile sac levha arasında kalan kişilerden birinin kolu kırılırken, ikisinin kalça ve bacaklarında kırıklar meydana geldi.

Yaralıların yardımına ilk olarak mahalleli koştu. Mahalle sakinleri, yaralıları kenara çekerken, olay yerine gelen sağlık görevlileri de müdahalede bulundu. Yaralılar kaldırıldı. Yaralılardan Serhat Demir’in 2 yıldır ilik kanseri tedavisi gördüğü öğrenildi.

Yandaki binaya da sıçrayan yangın itfaiye ekiplerinin çabası sonucu söndürüldü. Yangının çıktığı dairede o sırada kimsenin bulunmadığı belirtildi.