İstanbul'da da sahte içkiden ölüm

Kemal T. ifadesinde, Üsküdar'dan aldıkları içkiyi gece geç saatlere kadar içtikten sonra uyuduklarını ve sabah kalktığında Hayrettin C.'nin öldüğünü fark ettiğini ardından hemen polisi aradığını söylediği bildirildi.

İstanbul'da da sahte içkiden ölüm

Bursa’da 7 kişinin sahte alkol nedeniyle hayatını kaybetmesinden sonra bir facia da İstanbul’da yaşandı. Bir kişinin ihbarı üzerine Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri söz konusu adrese gitti. İçeride bulunan Kemal T.’nin kapıyı açması üzerine ekipler elleri ve burnu kan içinde olan bir kişinin yerde yattığını gördü. Polisin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri Kemal T.’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Harem Otogarı’nda minibüsçülere aşçılık yapan Kemal T. ilk ifadesinde, yerde yatan 48 yaşındaki Hayrettin C. ile çalıştığı yerden tanıştığını, ara sıra minibüslerde kahyalık yapan C.’yi kalacak yeri olmadığından evinde bir günlük misafir ettiğini söyledi. Üsküdar’dan aldıkları içkiyi gece geç saatlere kadar içtikten sonra uyuduklarını ve sabah kalktığında Hayrettin C.’nin öldüğünü fark ettiğini ardından hemen polisi aradığını söylediği bildirildi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin evde yaptığı çalışmalarda hayatını kaybeden kişinin yere düşerken kapı camına çarptığı ve bu nedenle elinde kesikler olduğu belirlendi. Cenaze kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Öte yandan ifade üzerine sattığı belirlenen Üsküdar Selimiye Mahallesi’nde bulunan büfeye baskın düzenlendi. Büfede yapılan aramalarda hayatını kaybeden kişinin tükettiği alkolün aynısının olduğu tespit edildi. İş yeri sahibi Engin M. gözaltına alındı.