İstanbul Valiliği’nde maskeli koronavirüs toplantısı

Vali Yerlikaya’nın Twitter adresinden paylaştığı fotoğraflarda toplantıya katılanların maske taktığı ve sosyal mesafeye dikkat ettiği görülüyor.

İstanbul Valiliği’nde maskeli koronavirüs toplantısı

İstanbul Valiliği’nde İl İdare Kurulu toplantısı düzenleniyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın başkanlık ettiği koronavirüs başlıklı toplantıya , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve diğer yetkililer de katılıyor.

İçişleri Bakanlığı, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimat ile tüm valiliklerde bugün saat 09.00’da önce il idare kurulları ardından pandemi kurullarının toplanacağını açıklamıştı. İstanbul Valiliği’nde de İl İdare Kurulu toplantısı düzenleniyor.

Vali Yerlikaya’nın Twitter adresinden paylaştığı fotoğraflarda toplantıya katılanların maske taktığı ve sosyal mesafeye dikkat ettiği görülüyor. Yerlikaya “İl İdare Kurulu toplantısındayız. #Koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’da yapılması gereken çalışmaları değerlendiriyoruz.” mesajıyla fotoğrafları paylaştı.

ŞEHİR DIŞINA ÇIKIŞLAR DURDURULDU

Toplantının ardından bir paylaşım daha yapan Vali şunları yazdı:

“Bugün 17.00 itibariyle otobüsle şehir dışına çıkışlar durdurulmuştur.

Ancak;
Tedavi için doktor kararıyla sevk edilen,
Birinci derece yakını vefat eden/ağır hastası olan,
Son 15 günde gelip, kalacak yeri olmayan vatandaşlarımız, Kaymakamlık izni ile seyahat edebilecektir.”

“İstanbul’da sahiller, mesire ve piknik alanlarında; Piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler,

İstanbul ili kıyı-sahil şeridi ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri bugünden itibaren durdurulmuştur.”