İstanbul Tabip Odası: Bütçeyi ranta değil, sağlığa ayırın

İstanbul Tabip Odası: Bu ülkenin kaynaklarını rant projelerine akıtmaktan vazgeçin, başta koronavirüs pandemisiyle mücadele olmak üzere sağlığa ayırın!

İstanbul Tabip Odası: Bütçeyi ranta değil, sağlığa ayırın

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgınına rağmen hükümetin rant ve yağma projesi Kanal İstanbul’la ilgili ilk ihaleyi gerçekleştirmesine yönelik tepkiler sürüyor.Kanal İstanbul ile ilgili çıkılan ihaleyle ilgili bir açıklama da hekimlerden geldi.

İstanbul Tabip Odası tarafından yapılan “Kanal’a değil sağlığa bütçe” başlıklı açıklamada, koronavirüs salgınına ilişkin gelişmelerin başta hekimler ve sağlık çalışanları olmak üzere bütün yurttaşlar tarafından endişeyle izlendiği dile getirilirken, gerçekleştirilen Kanal İstanbul ilk ihalesinin, “pandemiyi fırsata çevirmeye çalışan bir fırsatçılık, halkın sağlığını hiçe sayan bir sorumsuzluk” olduğu belirtildi.

KANALA DEĞİL SAĞLIĞA BÜTÇE

İstanbul Tabip Odası tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Dünya ve Türkiye Koronavirüs pandemisine karşı büyük bir mücadele yürütüyor.

Okullar, işyerleri, lokantalar, eğlence yerleri kapanıyor, 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklanıyor, hastaneler Koronavirüs hastalarıyla dolup taşıyor, durumun her geçen gün daha da vahimleştiğini herkes görüyor.

Başta hekimler, sağlık çalışanları olmak üzere bütün yurttaşlar gelişmeleri endişeyle izliyor, ülke yönetiminin hastalığın yayılmasını engelleyici tedbirleri almasını bekliyor.

26 Mart 2020 itibariyle Dünyada Koronavirüs tespit edilen insan sayısı 487.648, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hasta sayısı 22.030’a ulaştı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca en son 25 Mart 2020, dün akşam resmi rakamlara göre Türkiye’deki hasta sayısının 2.433, ölen sayısının 59 olduğunu açıkladı.

26 Mart 2020, bugün ise İstanbul için tam bir rant ve doğal felaket olacak olan Kanal İstanbul için ilk ihaleyi gerçekleştirildi.

Bu, adeta pandemiyi fırsata çevirmeye çalışan bir fırsatçılık, halkın sağlığını hiçe sayan bir sorumsuzluktur.

Bu ülkenin kaynaklarını rant projelerine akıtmaktan vazgeçin, başta Koronavirüs pandemisiyle mücadele olmak üzere sağlığa ayırın!

Hepimiz için!

İSTANBUL TABİP ODASI

YÖNETİM KURULU

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this