İşsiz yurttaş kendini yaktı, AKP'li isim 'Millet böyle ucuz manevraları yemez' dedi

AKP Ağrı Belediye Meclisi Üyesi Selma Gökçen, kendini ateşe veren Adem Yarıcı'nın ardından "Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez" dedi.

İşsiz yurttaş kendini yaktı, AKP'li isim'Millet böyle ucuz manevraları yemez' dedi

Artan hayat pahalılığı ve derinleşen yoksullukla birlikte son dönemde birçok yurttaş, işsiz ve aç olduğunu dile getirerek kendini ateşe vermişti.

Bugün Hatay da benzer bir olay yaşanmış ve sabah saatlerinde Valilik binası önünde bir kişi kendini yakma girişiminde bulunmuştu. Adem Yarıcı isimli yurttaş, kaldırıldığı Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkisinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu  hayatını kaybetti.

Öte yandan AKP Ağrı Belediye Meclisi Üyesi Selma Gökçen ise sosyal medya hesabından Yarıcı’yla ilgili skandal bir tepki verdi.

CHP’li Barış Yarkadaş’ın olayla ilgili yaptığı paylaşıma yanıt veren Gökçen, “Kimse açlıktan kendini yakmaz.” deyip şu ifadeleri kullandı:

“Öyle olsaydı Nijerya, Çad, Zambiya, Haiti, Madagaskar, Yemen ve Sierra Leone gibi ülkeler de insan kalmazdı. Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez”

 

 

AKP’li meclis üyesi Selma Gökçen, yaptığı paylaşım sonrası gördüğü büyük tepkilerin ardından önce sözlerinin arkasında durdu. Daha sonra ise paylaşımı sildi. Gökçen son olarak ise hesabını korumaya aldı.