İngiltere'de 21 yaşındaki kadın koronavirüsten öldü!

İngiliz medyası, Chloe Middleton’ın kronik hastalığı olmadığı ve sağlıklı olduğu belirtilmesine rağmen, virüs nedeniyle yaşamını yitiren en genç kişi olduğunu duyurdu.

İngiltere'de 21 yaşındaki kadın koronavirüsten öldü!

İngiltere’nin Buckinghamshire bölgesindeki High Wycombe kasabasında yaşayan Chloe Middleton, koronavirüs nedeniyle vefat etti.

İngiliz medyası, 21 yaşındaki Chloe’nin kronik hastalığı ya da sağlık problemi olmamasına rağmen virüs nedeniyle yaşamını yitiren en genç kişi olduğunu açıkladı. Genç kadının annesi Diane Middleton, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bunun sadece ‘bir virüs’ olduğunu düşünenler tekrar düşünün. Bu virüs 21 yaşındaki kızımın canını aldı” ifadelerini kullandı.

DSÖ: YENİLMEZ DEĞİLSİNİZ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, geçtiğimiz günlerde korona virüsü hakkında gençlere uyarılarda bulunmuştu. Ghebreyesus, “Bugün gençlere bir mesajım var. Siz yenilmez değilsiniz. Virüs haftalarca hastanede yatmanıza neden olabilir, hatta ölümünüze yol açabilir” ifadelerini kullanmıştı.

İngiltere’de korona virüsü tespit edilenlerin sayısı 8 bin 167 olarak açıklanırken; virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 423’e yükseldi.