İncirliova Belediye Başkanına saldırı

Aydın'da İncirliova ilçesi Belediye Başkanı Aytekin Kaya, bir grup tarafından annesinin evinin önünde saldırıya uğradı.

İncirliova Belediye Başkanına saldırı

Olay saat 22:50 sıralarında İncirliova Zafer Mahallesi’nde Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın annesinin evinin önünde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre; ‘İyi Parti’li Belediye Başkanı Aytekin Kaya, annesinin evinin önünde saman indirdiği sırada yanında bulunan iki belediye personeli ile İncirliova Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Volkan B. ile henüz açıklanmayan bir nedenden dolayı kavga etti. Olayda iddiaya göre Başkan Kaya’nın yanında bulunan iki belediye çalışanı darba uğrarken Belediye Başkanı Kaya da sözlü saldırıya uğradığı gerekçesi ile İncirliova İlçe Emniyet Müdürülüğü’ne gidip şikayetçi olunca her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Emniyet Müdürülüğü önünde kalabalık bir grup toplanırken, ilçede gerginlik devam ediyor. Polis bölgede geniş çağlı güvenlik tedbiri aldı.

“DERTLERİ YAPTIKLARI YOLSUZLUKLAR”

Saldırının ardından ilk açıklamasını yapan Başkan Kaya, “Sağ olsun arkadaşlar gelip saldırdı. Sıkıntı yok. Aytekin Kaya’yı yıldıramayacaklar. Rabbim bana sağlık verdiği sürece, bu görevi layıkıyla yapacağım. Bunların yaptığı bütün yolsuzlukların üzerine gideceğim. Bunların derdi İncirliova’da 7 milyonluk yolsuzluk var. Uzun zamandır beni tehdit ediyorlardı, uzun zamandır bir şeyler yapıyorlardı. Duymuyordum, ilgilenmiyordum. Ama yakında mülkiye müfettişleri geliyor, bu dosyayı inceleyecekler. Dertleri sıkıntıları bu. Ondan bunları benim üstüme salıyorlar. Hiç korkmayın, ben görevimin başındayım. Rabbim bana sağlık verdiği sürece İncirliova’ya hizmet edeceğim” ifadelerini kullandı.