İnce'den yakınlarına: 4-5 ayda birinci oluruz

Yeni parti kurmak için çalışma başlattığı öne sürülen Muharrem İnce'nin yakın çevresine bu girişimiyle ilgili konuştuğu ve "4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir." dediği söyleniyor.

İnce'den yakınlarına: 4-5 ayda birinci oluruz

CHP’nin 2018’de Cumhurbaşkanı adayı olan ve son günlerde yeni parti kurmak için harekete geçtiği söylenen Muharrem İnce geçtiğimiz gün konuya ilişkin “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar.” açıklaması yapmıştı.

İnce’nin bu “girişim”iyle ilgili yakın çevresine ise “Türkiye bu gidişe mahkum değil” dediği ve 4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabileceğini söylediği belirtiliyor.

Cumhuriyet‘ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, İnce, “Türkiye iyi yönetilmiyor. Memnun değilim. İktidar kötü ama muhalefetten de memnum değilim. CHP de iyi yönetilmiyor. CHP’nin bugünkü durumu iktidara meşruymuş havası veriyor. Yeni bir Cumhuriyetçi toparlanma şart. Türkiye parlamenter sistemde olmadığı için çıkacak yeni bir hareket bölen bir hareket olmaz” ifadelerini kullandı.

Görüşmede ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda ikinci çıkacak kişiyi kim olsa destekleyeceğini söyleyen İnce’nin, “Türkiye bu gidişe mahkum değil. 4-5 aylık bir süreçte birinci parti olacak bir hareket yaratılabilir. AKP iktidarının önceki yıllarda ülkeye verdiği zararlardan sorumlu olanların yeniden umut haline getirilmesi kabul edilemez” dediği öne sürüldü.