İmamın oğlunda koronavirüs: Cami ve 53 ev karantinada

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir cami imamının askere gitmeye hazırlanan oğlunda koronavirüs tespit edildi. Cami ve lojmanı ile 53 ev giriş çıkışlara kapatıldı, 68 kişi karantinaya alındı.

İmamın oğlunda koronavirüs: Cami ve 53 ev karantinada

İslahiye ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Fevzipaşa Mahallesi’ndeki Yolçatı Cami imamının oğlu B.C.B.’ye, askere gitmek için yaptığı işlemler sırasında koronavirüs testi yapıldı.

Test sonucunun pozitif çıktığını öğrenen B.C.B., tedaviye alınırken, filyasyon ekibinin yaptığı çalışma sonucunda ise B.C.B.’nin ailesinin yaşadığı lojman, babasının imamlık yaptığı cami ve camiye namaza gelenlerin de aralarında bulunduğu 53 evde yaşayan 68 kişi, İslahiye Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tedbir amaçlı 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Jandarma ekipleri, karantinaya alınan cami ve evlerin çevresinde güvenlik önlemi aldı. Giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerin çevresi ve içerisi belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Karantinaya alınan evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı belirtildi.