İdam görüntüleri ile ilgili soruşturma başlatıldı

Uzaktan eğitimin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes'in idamını konu alan animasyonun ortaokul öğrencilerine izletilmesi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İdam görüntüleri ile ilgili soruşturma başlatıldı

Uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV üzerinden ortaokul öğrencilerine, Adnan Menderes’in idam sehpasına götürülmesi ve idamına ilişkin görüntülerinden oluşan animasyon izletildi. Yaşanan skandal büyük tepkiyle karşılandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise görüntüler üzerine yaptığı açıklamada bir itirafta bulunup “Kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum” demişti.

Bakan Selçuk’un bu sözlerinin yanı sıra, animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatılması talimatını verdiği belirtildi. Bunun üzerine söz konusu içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ayrıca, uzaktan eğitim ders içeriklerinin kontrol sürecinde bundan sonra “daha hassas inceleme yapılması” yönünde tedbirler alındığı bildirildi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this