İçişleri'nden yeni genelge: AVM'ler dışında her yer kapatılıyor

Bu gece yarısından itibaren koronavirüs önlemleri kapsamında tiyatro, sinema, lokanta ve kahvehaneler kapılarını kapatılıyor.

İçişleri'nden yeni genelge: AVM'ler dışında her yer kapatılıyor

İçişleri Bakanlığı, 17 Mart 00.00 itibarıyla kahvehane, kafeterya, çay bahçesi, tiyatro, sinema ve düğün salonu gibi işletmelerin geçici olarak kapatılmasına karar verdi.

Bakanlık, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi.

Genelge ile bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

Sivil toplum kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri bugün saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek.

Toplu olarak vatandaşları bir arada bulunduğu “Taziye Evleri”nin faaliyetleri de bugün 24:00 itibariyle durdurulacak.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this